Hello our valued visitor, We present you the best web solutions and high quality graphic designs with a lot of features. just login to your account and enjoy ...

Wydarzenia

Wydarzenia Wszystkie

Choć klasyczne trio najczęściej kojarzy się z połączeniem skrzypiec, wiolonczeli i fortepianu, czasem spotkać można także inne, mniej typowe trzyosobowe formacje instrumentalne. 


Podczas kolejnego koncertu kameralnego będzie okazja, by wysłuchać dzieł przeznaczonych na skrzypce, róg i fortepian.
Na taki zestaw instrumentów swoje Premier Grand Trio (1827) napisał Carl Czerny – austriacki pianista i kompozytor oraz jeden z najsłynniejszych nauczycieli fortepianu wszech czasów. Jako twórca pozostawał pod wyraźnym wpływem Ludwiga van Beethovena. Bliski był mu również styl brillant, co słychać w wirtuozowskiej, pełnej ornamentów i efektownych figuracji partii fortepianu. Czerny był również doskonałym melodystą, stąd we wszystkich trzech głosach nie brakuje pięknych, szerokich i śpiewnych fraz.
Trio Es-dur (1865) Johannesa Brahmsa, jak na kompozycję wielkiego spadkobiercy Beethovena przystało, cechuje idealne połączenie precyzji i powściągliwości z ogromną sugestywnością wyrazu. Instrumentacja utworu, przeznaczonego w oryginale na rzadko obsadzany w muzyce kameralnej róg naturalny, skrzypce i fortepian, obejmuje trzy z czterech instrumentów, na których Brahms uczył się grać jako dziecko. Trio op. 40
zajmuje w twórczości kompozytora miejsce szczególne również z powodów osobistych, był to bowiem pierwszy jego utwór skomponowany po śmierci matki. Wspomnienie to zaważyło na charakterze utworu, który przepełniają zaduma, tęsknota i smutek.

Promocje Gorzowskie

228
Cena: 39.90,- PLN
Kolorowe Soczewki Kontaktowe Big Eye Ultra Violet - zerówki i moce
596
Cena: 67.00,- PLN
Magnez MSE - Naturalny magnez o przedłużonym uwalnianiu. Wysoka dawka- 300 mg. MONOPREPARAT
226
Cena: 39.90,- PLN
Kolorowe Soczewki Kontaktowe Big Eye Pretty Hazel- zerówki i moce
227
Cena: 39.90,- PLN
Kolorowe Soczewki Kontaktowe Big Eye Sexy Brown- zerówki i moce
229
Cena: 39.90,- PLN
Kolorowe Soczewki Kontaktowe Glamour - Glamour Blue - zerówki i moce
592
Cena: 119.00,- PLN
Cynk dwuwartościowy MSE na zdrowe włosy i paznokcie.