Hello our valued visitor, We present you the best web solutions and high quality graphic designs with a lot of features. just login to your account and enjoy ...

Wydarzenia

Wydarzenia Wszystkie

Międzynarodowy Konkurs Pianistyczny im. Johanna Sebastiana Bacha organizowany jest od 1975 roku. 


Początkowo miał charakter regionalny, a następnie ogólnopolski i przeznaczony był dla uczniów szkół muzycznych I stopnia. Coraz większe zainteresowanie konkursem sprawiło, że na wniosek pedagogów i jurorów rozszerzono jego formułę o kategorię dla uczniów II stopnia. Od 2000 roku impreza ma już formułę międzynarodową.
Obecnie Konkurs odbywa się z podziałem na trzy grupy wiekowe (do 12, 15 i 19 lat). Uczestnicy wykonują przede wszystkim utwory Patrona Konkursu – od tańców, przez inwencje, fugi, aż do koncertów, choć w ich repertuarze muszą znaleźć się także pozycje innych twórców. Spośród innych konkursów pianistycznych Konkurs Bachowski wyróżnia się tym, że uczestnicy trzeciej grupy w II etapie wykonują wybrany koncert Bacha z towarzyszeniem profesjonalnej orkiestry. Mimo trudnego i wymagającego ogromnych umiejętności programu Konkurs cieszy się dużą popularnością w kraju i coraz większą za granicą. Jego uczestnikami byli już młodzi pianiści z Litwy, Ukrainy, Białorusi, Niemiec i Norwegii. Wysoki poziom zmagań daje również możliwość przyznania przez Jury Grand Prix Indywidualności Konkursu. Podczas XIII edycji Konkursu Bachowskiego w 1996 roku tytuł ten zdobył Rafał Blechacz – triumfator XV Międzynarodowego Konkursu Pianistycznego im. Fryderyka Chopina w Warszawie.
Konkursowy wieczór uświetni występ młodego włoskiego pianisty Matteo Zoli – laureata VI Ogólnouczelnianego Konkursu „Gram z Orkiestrą” organizowanego przez Akademię Muzyczną w Krakowie. W jego wykonaniu usłyszymy wirtuozowski, żywiołowy i błyskotliwy Koncert fortepianowy G-dur (1931) Maurice’a Ravela.
WYKONAWCY:Orkiestra Filharmonii GorzowskiejJewhen Dombrowskyj / dyrygentMatteo Zoli / fortepianLaureaci XXII Międzynarodowego Konkursu Pianistycznego im. J.S. Bacha PROGRAM:MAURICE RAVEL (1875-1937)Koncert fortepianowy G-dur Utwory według programu XXII Międzynarodowego Konkursu Pianistycznego im. J.S. Bacha

BILETY:
45 zł normalny
38 zł ulgowy
32 zł balkon

Promocje Gorzowskie

228
Cena: 39.90,- PLN
Kolorowe Soczewki Kontaktowe Big Eye Ultra Violet - zerówki i moce
229
Cena: 39.90,- PLN
Kolorowe Soczewki Kontaktowe Glamour - Glamour Blue - zerówki i moce
226
Cena: 39.90,- PLN
Kolorowe Soczewki Kontaktowe Big Eye Pretty Hazel- zerówki i moce
592
Cena: 119.00,- PLN
Cynk dwuwartościowy MSE na zdrowe włosy i paznokcie.
596
Cena: 67.00,- PLN
Magnez MSE - Naturalny magnez o przedłużonym uwalnianiu. Wysoka dawka- 300 mg. MONOPREPARAT
227
Cena: 39.90,- PLN
Kolorowe Soczewki Kontaktowe Big Eye Sexy Brown- zerówki i moce