Hello our valued visitor, We present you the best web solutions and high quality graphic designs with a lot of features. just login to your account and enjoy ...

Wydarzenia

Wydarzenia Wszystkie

Co sprawiło, że Bauhaus – szkoła projektowania, która funkcjonowała przez zaledwie 14 lat i to poza głównymi ośrodkami miejskimi – jest dziś uważany za jeden z kamieni milowych w historii architektury i dizajnu?


Z okazji obchodzonego w tym roku 100-lecia założenia słynnej instytucji przyjrzymy się jej założeniom ideowym i dydaktycznym oraz temu, jak były one realizowane na różnych etapach jej działalności. Omówimy również życie-po-życiu Bauhausu, przyglądając się, jak emigrujący z nazistowskich Niemiec wykładowcy i wychowankowie szkoły rozprzestrzenili jej idee na całym świecie.
 
Aleksandra Kędziorek – historyczka sztuki i architektury, kuratorka. Pracowała w Muzeum Sztuki Nowoczesnej w Warszawie, Fundacji Bęc Zmiana i Muzeum Architektury we Wrocławiu. Współautorka podróżującej wystawy „Oskar Hansen. Forma Otwarta” pokazywanej w MACBA w Barcelonie, Muzeum Serralves w Porto, Yale School of Architecture, Muzeum Sztuki Nowoczesnej w Warszawie i Narodowej Galerii Sztuki w Wilnie (2014-17). Kuratorka domu Zofii i Oskara Hansenów w Szuminie (2013-2017). Stypendystka Programu Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego „Młoda Polska” (2017), programu Bauhaus Lab Fundacji Bauhaus Dessau (2016), „Kultura polska na świecie” Instytutu Adama Mickiewicza (2015), Graham Foundation for Advanced Studies in the Fine Arts (2013), Ministerstwa Nauki i Szkolnictwa Wyższego (2010-11) i DAAD (2010).
 
BAUHAUS W GORZOWIE - zapraszamy do udziału w nowym cyklu spotkań poświęconych ideom Bauhausu. Dziedzictwo architektoniczne Gorzowa daje wiele powodów do tego, by świętować jubileusz 100-lecia założenia słynnej szkoły z Dessau. W ciągu najbliższego roku przybliżymy mieszkańcom idee Bauhausu w różnych dziedzinach sztuki i odniesiemy się do regionalnego dziedzictwa kulturowego.

Promocje Gorzowskie

228
Cena: 39.90,- PLN
Kolorowe Soczewki Kontaktowe Big Eye Ultra Violet - zerówki i moce
592
Cena: 119.00,- PLN
Cynk dwuwartościowy MSE na zdrowe włosy i paznokcie.
229
Cena: 39.90,- PLN
Kolorowe Soczewki Kontaktowe Glamour - Glamour Blue - zerówki i moce
227
Cena: 39.90,- PLN
Kolorowe Soczewki Kontaktowe Big Eye Sexy Brown- zerówki i moce
226
Cena: 39.90,- PLN
Kolorowe Soczewki Kontaktowe Big Eye Pretty Hazel- zerówki i moce
596
Cena: 67.00,- PLN
Magnez MSE - Naturalny magnez o przedłużonym uwalnianiu. Wysoka dawka- 300 mg. MONOPREPARAT