Hello our valued visitor, We present you the best web solutions and high quality graphic designs with a lot of features. just login to your account and enjoy ...

Wydarzenia

Wydarzenia Wszystkie

Z okazji 100-lecia odzyskania przez Polskę niepodległości zapraszamy na uroczysty koncert, podczas którego usłyszymy muzykę wielkich polskich kompozytorów: Stanisława Moniuszki, Ignacego Jana Paderewskiego i Mieczysława Karłowicza.


Będzie to wieczór pełen polskiej fantazji, symfonicznego rozmachu i głębokiej refleksji.

Rozpoczniemy od Moniuszkowskiej Bajki (1848), która należy do najlepszych dzieł instrumentalnych kompozytora. Przebogata inwencja melodyczna i mistrzowska instrumentacja nie tylko zachwycają ucho, ale i rozbudzają wyobraźnię. Można mieć chwilami wrażenie, że muzyka ta odmalowuje historię jak z Andersenowskiej baśni i brzmi jak prawdziwa Opowieść zimowa (jak głosi francuski podtytuł utworu).

Wykonanie Fantazji polskiej op. 19 na fortepian i orkiestrę (1893) Ignacego Jana Paderewskiego będzie hołdem nie tylko dla znakomitego twórcy, ale i dla wybitnego męża stanu. Jego aktywna, międzynarodowa działalność polityczna i dyplomatyczna znacząco wpłynęła na ukształtowanie wizerunku Polski niepodległej. Nawiązująca do rodzimej muzyki ludowej, romantyczna w duchu Fantazja polska to jedno z najpopularniejszych dzieł w literaturze pianistycznej, m.in. za sprawą wirtuozowskiej solowej partii fortepianu.

W drugiej części koncertu usłyszymy Odwieczne pieśni (1904-1906) Mieczysława Karłowicza. Ten mistyczny w charakterze tryptyk symfoniczny jest bardzo osobistą wypowiedzią kompozytora na temat wartości ponadczasowych i ostatecznych. Kolejne części poetycko opowiadają o wiekuistej tęsknocie, o miłości i o śmierci oraz o wszechbycie. Karłowicz w swojej twórczości wielokrotnie wracał do tych tematów, inspirowany głębokimi przeżyciami z tatrzańskich wędrówek.

WYKONAWCY:
Orkiestra Filharmonii Gorzowskiej
Jacek Kraszewski / dyrygent
Hubert Rutkowski / fortepian

PROGRAM:
STANISŁAW MONIUSZKO (1819-1872)
Bajka – uwertura fantastyczna

IGNACY JAN PADEREWSKI (1860-1941)
Fantazja polska op. 19 na fortepian i orkiestrę

MIECZYSŁAW KARŁOWICZ (1876-1909)
Odwieczne pieśni op. 10


Strona wydarzenia na Facebooku

 

Promocje Gorzowskie

228
Cena: 39.90,- PLN
Kolorowe Soczewki Kontaktowe Big Eye Ultra Violet - zerówki i moce
226
Cena: 39.90,- PLN
Kolorowe Soczewki Kontaktowe Big Eye Pretty Hazel- zerówki i moce
229
Cena: 39.90,- PLN
Kolorowe Soczewki Kontaktowe Glamour - Glamour Blue - zerówki i moce
227
Cena: 39.90,- PLN
Kolorowe Soczewki Kontaktowe Big Eye Sexy Brown- zerówki i moce
596
Cena: 67.00,- PLN
Magnez MSE - Naturalny magnez o przedłużonym uwalnianiu. Wysoka dawka- 300 mg. MONOPREPARAT
592
Cena: 119.00,- PLN
Cynk dwuwartościowy MSE na zdrowe włosy i paznokcie.