Hello our valued visitor, We present you the best web solutions and high quality graphic designs with a lot of features. just login to your account and enjoy ...

Wydarzenia

Wydarzenia Wszystkie

Miejski Ośrodek Sztuki zaprasza na wernisaż wystawy HOMEFRONT.

Otwarcie: 19.01.2018 godzina: 18:00

HOMEFRONT
Roee Rosen,
Ori Levin,
Guy Ben Ner,
Nadav Bin Nun,
Yael Bedarshi
& Jakub Szczęsny Dom Kereta

„Homefront” rozgrywa w czterech ścianach domów - w sypialniach, kuchniach, salonach, łazienkach. Wkraczamy w te prywatne przestrzenie podążając tropem pięciorga izraelskich artystów. Uczestnicy „Homefrontu” to twórcy pracujący na pograniczu sztuk wizualnych, wideo i filmu eksperymentalnego.

Homefront to wystawa o domu - w sensie dosłownym i metaforycznym.  Domu jako miejscu produkcji „domowej” sztuki. Domu jako scenerii, w której rozgrywają się dramaty codzienności, domu jako żyznej glebie, w której kiełkują nasiona perwersji i obłędu.

Dom, o którym mowa w wystawie „Homefront” ma konkretną tożsamość: to dom izraelski. Dom – ten pozostawiony w diasporze i ten zbudowany w nowym kraju – stanowi oś syjonistycznego dyskursu, budującego tożsamość Izraelczyków przez ostatnie cztery pokolenia. Urządzanie się w nowym domu jest alegorią izraelskiego projektu państwowego.

Na zewnątrz izraelskiego domu panuje podwyższone ciśnienie polityczne, temperatura sporów jest wysoka, poziom codziennego zagrożenia także. Po wyjściu z domu jednostka znajduje się pod presją zajęcia stanowiska w wielowymiarowych konfliktach dzielących społeczeństwo. Wystawa „Homefront” opowiada o tym, jak panujące w sferze publicznej napięcie przenika przez ściany do prywatnych wnętrz, w których słuchać stłumione, ale wyraźne echo toczących się na zewnątrz wydarzeń. Z drugiej strony dom jest miejscem alienacji, sferą, w której praktykowane są indywidualne obsesje i modele tożsamości.

Wystawa „Homefront” skomponowana jest z pięciu projektów – projekcji, krótkich form filmowych i wideoinstalacji. Przedstawione przez artystów domy to przestrzenie, w których seksualne fantazje przenikają się z codzienną krzątaniną, polityka rzuca cień na relacje rodzinne, a echo odległych eksplozji miesza się ze szczękiem naczyń w kuchni i jazgotem telewizorów. Konwencje opowiadania są różnorodne: od post-slapstickowej komedii w duchu Bustera Keatona przez pastisz amatorskiego „homevideo”, po domową operę. Wszystkie prace składają się na trwający niecałą godzinę seans, rozgrywający się nie tylko w czasie, lecz również przestrzeni galerii.

Kuratorzy: Ewa Szabłowska, Stach Szabłowski
projekt przestrzeni Homefrontu: Fabien Lédé

Wystawa jest kontynuacją projektu rozpoczętego w 2017 r. w ramach 17. MFF Nowe Horyzonty we współpracy z galerią Studio BWA we Wrocławiu.

Wystawa czynna do 25.02.2018

Wstęp wolny

Promocje Gorzowskie

226
Cena: 39.90,- PLN
Kolorowe Soczewki Kontaktowe Big Eye Pretty Hazel- zerówki i moce
592
Cena: 119.00,- PLN
Cynk dwuwartościowy MSE na zdrowe włosy i paznokcie.
596
Cena: 67.00,- PLN
Magnez MSE - Naturalny magnez o przedłużonym uwalnianiu. Wysoka dawka- 300 mg. MONOPREPARAT
228
Cena: 39.90,- PLN
Kolorowe Soczewki Kontaktowe Big Eye Ultra Violet - zerówki i moce
227
Cena: 39.90,- PLN
Kolorowe Soczewki Kontaktowe Big Eye Sexy Brown- zerówki i moce
229
Cena: 39.90,- PLN
Kolorowe Soczewki Kontaktowe Glamour - Glamour Blue - zerówki i moce