W ubiegłą niedzielę (26 lipca) na torze regatowym Malta w Poznaniu zakończyły się Mistrzostwa Polski młodzieżowców i młodzików w kajakarstwie.


Reprezentanci naszych klubów kajakarskich tj. KS AZS-AWF, KS G’Power i KS Admira walczyli o punkty we współzawodnictwie sportowym dzieci i młodzieży i medale MP.
 
Łącznie z tej imprezy nasi sportowcy przywieźli 6 medali (3 złote, 2 srebrne i 1 brązowy). W kategorii młodzieżowców Lubuskie wywalczyło czwartą lokatę, natomiast młodzicy stanęli na najniższym stopniu podium. Przemysław Korsak z KS G’Power został uznany za najlepszego kajakarza na dystansach olimpijskich w tych Mistrzostwach Polski.
 
Na taki wynik złożyły się następujące osiągnięcia naszych kajakarzy:
 
K1 2000m M (młodzik 13l)
1 m-ce Mateusz Kubalski – G’Power,
4 m-ce Norbert Midloch – Admira,
5 m-ce Kacper Kleist – G’Power,
 
K-1 1000m M (młodzieżowiec U-23)
1 m-ce Przemysław Korsak – G’Power,
 
C1 1000m M (młodzieżowiec U-23)
5 m-ce Herman Berko – Admira,
8 m-ce Oleksii Koliadych – Admira,
 
K1 500m K (młodzieżowiec U-23)
4 m-ce Julia Olszewska – AZS-AWF,
 
C1 200m M (młodzieżowiec U-23)
2 m-ce Oleksii Koliadych – Admira,
 
C4 2000m M (młodzik 14l)
7 m-ce AZS-AWF (Sebastian Jasiński, Witold Bejnar-Bejnarowicz, Karol Sadowski, Dominik Tomczak),
 
K1 2000m K (młodzik 13l)
4 m-ce Zuzanna Zychowicz – G’Power,
7 m-ce Zuzanna Rynkiewicz – Admira,
9 m-ce Maja Kedziora – G’Power,
 
 
K2 2000m M (młodzik 13l)
1 m-ce G’Power (Mateusz Kubalski, Kacper Kleist),
 
C2 2000m M (młodzik 13l)
6 m-ce AZS-AWF (Sebastian Jasiński, Dominik Tomczak)
 
K4 2000m K (młodzik 13l)
5 m-ce Admira (Karolina i Lena Kopeć, Zuzanna Rynkiewicz, Oliwia Rzetelna),
 
C2 2000m M (młodzik 14l)
9 m-ce AZS-AWF (Witold Bejnar-Bejnarowicz, Karol Sadowski)
 
K1 2000m K (młodzik 14l)
6 m-ce Patrycja Gębicka – G’Power
 
K4 2000m M (młodzik 13 l)
4 m-ce Admira (Norbert Midloch, Adrian Najda, Jacek Straszewski, Piotr Szymczak)
 
K1 200m M (młodzieżowiec U-23)
6 m-ce Przemysław Korsak – G’Power
 
K1 200m K (młodzieżowiec U-23)
7 m-ce Julia Olszewska – AZS-AWF
 
K2 1000m M (młodzieżowiec U-23)
2 m-ce G’Power (Przemysław Korsak, Adrian Zychowicz),
5 m-ce Admira (Fryderyk Fulko, Krzysztof Pieczuro)
 
C2 1000m M (młodzieżowiec U-23)
3 m-ce Admira (Herman Berko, Oleksii Koliadych)
Źródło: Gorzow Przystan