Bo Gorzów to ludzie, a jego siłą są mieszkańcy! Kolejnym dowodem na to jest tytuł Bartka Zmarzlika w plebiscycie Przeglądu Sportowego na Najlepszego Polskiego Sportowca 2019 roku.   


Ambasador miasta w kampanii GORZÓW #Stad Jestem wyprzedził m.in. Roberta Lewandowskiego, który uplasował się na 2. pozycji. Uzyskał tym samym rekordową liczbę 98 327 punktów, której nie zdobył jeszcze żaden zwycięzca plebiscytu.
 
Wynik jest wyrazem uznania dla Bartka za jego osiągnięcia indywidualne w 2019 roku: to Mistrzostwo Świata, zwycięzca Indywidualnych Międzynarodowych Mistrzostw Ekstraligi oraz wicemistrz w Indywidualnych Mistrzostwach Polski. Ponadto, Bartosz Zmarzlik miał też ogromny udział w zdobyciu srebrnego medalu przez reprezentację Polski w turnieju Speedway of Nations.
 
Urodzony w 1995 roku wychowanek Stali Gorzów licencję zdał w 2010 r., a zadebiutował w gorzowskim klubie rok później. Wcześniej trenował na miniżużlu w Wawrowie. Jako 16-letni junior zdobył już brązowy medal Indywidualnych Mistrzostw Świata. Kolejne lata kariery to pasmo wielu osiągnięć, zarówno indywidualnych, jak i drużynowych.
 
Plebiscyt „Przeglądu Sportowego” na najlepszego polskiego sportowca roku – to konkurs wymyślony i organizowany przez redakcję dziennika „Przegląd Sportowy. W plebiscycie wyłanianych jest 10 najlepszych polskich zawodników (pod uwagę brane są kobiety i mężczyźni we wszystkich dyscyplinach), z których jeden zostaje uznany za sportowca roku. Pierwsza edycja konkursu została przeprowadzona w 1926 roku, a wygrał ją Wacław Kuchar. Plebiscyt nie był organizowany w latach 1939–1947 (II wojna światowa i okres powojenny) oraz w 1953 (względy organizacyjne). Dziesiątka plebiscytu w 1953 wytypowana została dopiero w 1989 przez grono ekspertów.
 
Plebiscyt „Przeglądu Sportowego” jest drugim najstarszym tego typu konkursem na świecie, po – organizowanym od 1925 – Svenska Dagbladets guldmedalj (plebiscycie na najlepszego sportowca roku w Szwecji).
Źródło: Gorzow Przystan