W ostatniej serii spotkań grupowych Salming Ekstraligi Mężczyzn unihokeiści I LO Floorball Gorzów Wlkp. pokonali na wyjeździe KS Wejherowo 11:10 i 8:3.

Podwójne zwycięstwo zagwarantowało naszym zawodnikom pierwsze miejsce w grupie C i bezpośredni awans do drugiej rundy play-off niezależnie od wyniku pojedynku Babimostu z Żarami.
 
Jadąc na Wejherowa spodziewaliśmy się bardzo trudnych meczów. Spotkania w Gorzowie zakończyły się naszymi zwycięstwami, ale wiedzieliśmy, że na swoim terenie rywale będą bardzo groźni. Dodatkowych emocje dostarczała stawka meczów. Dwa zwycięstwa dawały nam pierwsze miejsce w grupie i bezpośredni awans do ćwierćfinałów mistrzostw Polski niezależnie od wyniku pojedynku Babimostu z Żarami kończącego zmagania w grupie C. Ale wiedzieliśmy również, że dwie porażki spychały nas na trzecie miejsce.

Pierwsze spotkanie rozpoczęliśmy bardzo dobrze zaskakując rywali wysoką obroną i już w 5. minucie prowadziliśmy 3:0. Drobne rozprężenie w szeregach gorzowskiego zespołu, pozwoliło na przebudzenie gospodarzy. Wejherowianie zdobyli dwa kolejne gole i mecz zrobił się bardzo wyrównany, a wynik oscylował między 1, a 2 punkty różnicy ciągle na korzyść Gorzowa. Do pierwszego wyrównania gospodarze doprowadzili w 30. minucie (6:6), następne 7:7 w 41, by chwilę później wyjść na pierwsze prowadzenie. I rozpoczęły się prawdziwe emocje. Gospodarze wychodzą na prowadzenie 8:7, my wyrównujemy. W 56. minucie spotkania tracimy dwa gole i kiedy przeciwnicy już uwierzyli w zwycięstwo, role się odmieniają. Gorzowski zespół walcząc do samego końca udowodnił charakter i w trzy minuty ze stanu 8:10 doprowadził do zwycięstwa strzelając trzy bramki.

Drugie/niedzielne spotkanie miało już mniej dramatyczny przebieg. Spokojniejsza, pewna gra Gorzowian pozwoliła na kontrolę gry i pewne zwycięstwo. Wprawdzie pierwszego gola strzelili gospodarze, ale potem trzy kolejne my. Zawodnicy KS Wejherowo wyrównali jeszcze w 21. minucie spotkania, ale później kolejne bramki zdobywali już tylko zawodnicy I LO Floorball Gorzów. Ostatecznie mecz zakończył się zwycięstwem 8:3.

KS Wejherowo - I LO UKS Floorball Gorzów Wielkopolski   10:11  (4:5,2:2,4:4)
I LO Floorball: Daniel Chochowski (Damian Domański), Damian Domański (Daniel Chochowski), Damian Domański (Daniel Chochowski), Wojciech Bojko (Jan Kleinhardt), Daniel Chochowski (Karol Kupsz), Wojciech Bojko (Jan Kleinhardt), Damian Domański (Daniel Chochowski), Paweł Kleinhardt (Maksym Helman), Jan Kleinhardt (Wojciech Bojko), Wojciech Bojko
 
KS Wejherowo - I LO UKS Floorball Gorzów Wielkopolski   3:8  (2:3,1:3,0:2)
I LO Floorball: Wojciech Bojko, Patryk Łęski (Damian Domański), Maksym Helman, Damian Domański (Patryk Łęski), Wojciech Bojko (Damian Domański), Maksym Helman (Damian Domański)

Źródło: Gorzów - Przystań