Stal Gorzów Handball Cup coraz bliżej.


Poznaliśmy już pary turnieju. My zmierzymy się z Gwardią. Zielonogórzanie natomiast podejmą Superligowca, Energę MKS Kalisz. Właśnie, o rywalach Falubazu przygotowaliśmy parę słów.

Energa MKS Kalisz z pewnością jest najmocniejszą ekipą tego turnieju oraz faworytem do końcowego triumfu. Nic dziwnego, jak się występuje w najlepszej lidze w Polsce. Kaliszanie zmagają się w Superlidze. Po 14 spotkaniach zajmują 11 miejsce. Na koncie zgromadzili sześć oczek. Komplet punktów udało im się urwać Pogoni Szczecin, Chrobremu Głogów oraz Stali Mielec. W ubiegłym sezonie Kaliszanie byli niespodzianką sezonu, bowiem w ćwierćfinale wykluczyła ich drużyna Vive Kielce. Mówi się, że ten drugi rok jest trudniejszy; tak właśnie jest w ekipie Kaliszan. 

Kaliska drużyna zmieniła trenera. Od drugiego stycznia obowiązki pierwszego trenera zespołu objął Patrik Liljestrand. Nowy szkoleniowiec ma miesiąc, by przygotować się do zmagań w PGNiG Superligi. W międzyczasie zagrają jeszcze spotkanie Pucharu Polski, a przede wszystkim przyjadą do Gorzowa na turniej, Stal Gorzów Handball Cup.

Zapraszamy wszystkich fanów żółto-niebieskich i nie tylko na halę przy ulicy Szarych Szeregów. Nie może Was tam zabraknąć!

piątek

godz. 17.30 - Energa MKS Kalisz – KU AZS UZ Zielona Góra

godz. 19.30 – Stal Gorzów – Gwardia Koszalin

 

sobota

godz. 11.00 – mecz o III miejsce

godz 13.00 – mecz o I miejsce

Źródło: Jakub Szandała - Stal Gorzów