Od 26 do 28 października Gorzowski Związek Sportu Niepełnosprawnych „START” był organizatorem Otwartych Mistrzostw Polski Osób Niepełnosprawnych w Szachach, które odbyły się w Hotelu „MIESZKO” w Gorzowie Wielkopolskim.

W Mistrzostwach wzięło udział 70 zawodników z całej Polski (między innymi: Wejherowo, Bydgoszcz, Wrocław, Wolsztyn, Gorzów Wlkp., Jelenia Góra, Koszalin, Częstochowa, Radom, Jemielno).
 
Zawodnicy walczyli o mistrzostwo indywidualne i drużynowe w szachach szybkich i błyskawicznych.
Na podium stanęli:
Szachy szybkie – indywidualne (schorzenia wewnętrzne)
 
Jan Przewoźnik – I miejsce – GZSN „START”,
Władysław Pojedziniec – II miejsce – START Wrocław,
Janusz Trusewicz – III miejsce – GZSN „START”.
 
Szachy szybkie – indywidualne (schorzenia narządu ruchu)
 
Eugeniusz Małecki – I miejsce – UKS SZACH Wolsztyn,
Zygmunt Wielecki – II miejsce – START Wejherowo,
Bogdan Żminda – III miejsce – START Wrocław.

Szachy błyskawiczne – indywidualne (schorzenia wewnętrzne)
 
Jan Przewoźnik - I miejsce – GZSN „START”,
Andrzej Wasylkiewicz – II miejsce – START Wrocław,
Edward Pela – III miejsce – START Wrocław.
 
Szachy błyskawiczne – indywidualne (schorzenia narządu ruchu)
 
Zygmunt Wielecki – I miejsce – START Wejherowo,
Krzysztof Jurkiewicz – II miejsce – START Wejherowo,
Bogusław Kuma – III miejsce – START Koszalin.

Szachy szybkie – drużynowo (schorzenia narządu ruchu)
 
I miejsce – GZSN START I w składzie: Andrzej Kozicz, Zygmunt Boła, Grzegorz Byliński, Kajetan Przysiecki,
II miejsce – UKS SZACH Wolsztyn w składzie: Eugeniusz Małecki, Jarosław Mierzyński, Edward Englart, Romuald Olejniczak,
III miejsce – START Wejherowo w składzie: Zygmunt Wielecki, Krzysztof Jurkiewicz, Tadeusz Panek, Marek Uziałko.
 
Szachy szybkie – drużynowo (schorzenia wewnętrzne)
 
I miejsce – GZSN START w składzie: Jan Przewoźnik, Janusz Trusewicz, Tadeusz Twarogiel, Marek Bajek,
II miejsce – Start Wrocław I w składzie: Władysław Pojedziniec, Edward Pela, Gwidon Zajączkowski, Andrzej Wasylkiewicz,
III miejsce – GZSN START II w składzie: Piotr Czaczka, Adam Rabczewski, Marian Kulwiński, Władysław Chrostowski.

Szachy błyskawiczne – drużynowo (schorzenia narządu ruchu)
 
I miejsce – START Wejherowo w składzie: Zygmunt Wielecki, Krzysztof Jurkiewicz, Tadeusz Panek, Marek Uziałko,
II miejsce – GZSN START I – Andrzej Kozicz, Zygmunt Boła, Grzegorz Byliński, Kajetan Przysiecki,
III miejsce – UKS SZACH Wolsztyn w składzie: Jarosław Mierzyński, Edward Anglart, Eugeniusz Małecki, Janusz Węglarz.
 
Szachy błyskawiczne – drużynowo (schorzenia wewnętrzne)
 
I miejsce - GZSN START w składzie: Jan Przewoźnik, Janusz Trusewicz, Tadeusz Twarogiel, Marek Bajek,
II miejsce - Start Wrocław I w składzie: Władysław Pojedziniec, Edward Pela, Gwidon Zajączkowski, Andrzej Wasylkiewicz,
III miejsce – GZSN START II w składzie: Adam Rabczewski, Piotr Czaczka, Andrzej Grudziński.
 
Wszystkim zawodnikom serdecznie gratulujemy.

 
Źródło: Gorzów-Przystań