W sobotę w Toruniu odbył się coroczny Copernicus Judo Cup. W turnieju wystartowało ponad 600 zawodniczek i zawodników z 55 klubów.

Bardzo dobrze zaprezentowała się pięcioosobowa ekipa K.S. AZS-AWF Gorzów sekcji Judo.

Ignacy Studnicki (aktualny Mistrz Polski w kategorii wagowej 66kg) startował w kategorii młodzików, w wadze 73 kg. W półfinale pokonał aktualnego Mistrza Polski, Miłosza Bacę (Toruń) i wygrał przed czasem walkę finałową zdobywając złoty medal. Ignacy ( Katolickie Gimnazjum św. Tomasza z Akwinu ) został najlepszym zawodnikiem toruńskiego turnieju wśród młodzików.

Michał Zaskórski (Szkoła Podstawowa nr 21) w wadze do 66 kg. zajął VII miejsce.

Trzecie miejsce w wadze do 90 kg. juniorów młodszych zajął Julian Mosiej (Szkoła Podstawowa nr 21).

Bezkonkurencyjna, startująca w wadze 55 kg. w kategorii wiekowej dzieci do lat 14 była Natalia Dul (Szkoła Podstawowa nr 21). Wygrywając wszystkie swoje walki przed czasem zajęła pierwsze miejsce.

Z dobrej strony zaprezentowała się Julia Piniewska (Szkoła Podstawowa nr 1), która w wadze +55 kg. kat. wiekowej U-14 zajęła V miejsce.