W czwartek w Wojewódzkiej i Miejskiej Bibliotece Publicznej im. Zbigniewa Herberta odbyło się sportowe podsumowanie roku.

Była to okazja, by wyróżnić najlepszych gorzowskich sportowców, którzy w 2017 roku, reprezentując nasze miasto, zdobywali wysokie miejsca i medale.
 
Klubu sportowe sporządziły 235 wniosków o przyznanie nagród i stypendiów. Po weryfikacji przyznano je 149 sportowcom, w tym 28 trenerom. Na jednorazowe nagrody w sumie przeznaczono 302.300 zł, a na stypendia 164.400 zł.

Podczas spotkania Piotr Guszpit, pełniący obowiązki kierownika Referatu Sportu w Wydziale Kultury i Sportu Urzędu Miasta, przypomniał najważniejsze osiągnięcia zawodników gorzowskich klubów w minionym roku.

Szczegółowe zasady przyznawania, rodzajów i wysokości stypendiów sportowych, nagród i wyróżnień, w których pod uwagę brane jest znaczenie danej dyscypliny sportu oraz osiągnięty wynik, określa ustawa (XLV/530/2017) Rady Miasta z 31 maja 2017 roku.

Lista nagrodzonych

Zawodnicy:
 
   
Imię i nazwisko / Klub

1. Jagoda Szczęsna
    AZS AJP Gorzów Wlkp.

2. Daria Stelmach
    AZS AJP Gorzów Wlkp.

3. Magdalena Szajtauer
    AZS AJP Gorzów Wlkp.

4. Adriana Kopciuch
    AZS AJP Gorzów Wlkp.

5. Kinga Kominek
    AZS AJP Gorzów Wlkp.

6. Laura Dubaj
    AZS AJP Gorzów Wlkp.

7.Wiktoria Duchnowska
   AZS AJP Gorzów Wlkp.

8. Paula Duchnowska
    AZS AJP Gorzów Wlkp.

9. Natalia Bury
    AZS AJP Gorzów Wlkp.

10. Aleksandra Dul
     AZS AJP Gorzów Wlkp.

11. Kinga Potraca
     AZS AJP Gorzów Wlkp.

12. Olga Trzeciak
     AZS AJP Gorzów Wlkp.

13. Natasza Połujan
      AZS AJP Gorzów Wlkp.

14. Patrycja Musielak
     AZS AJP Gorzów Wlkp.

15. Karolina Matkowska
     AZS AJP Gorzów Wlkp.

16.Magdalena Lasocka
   
AZS AJP Gorzów Wlkp.

17.Wiktoria Keller
   
AZS AJP Gorzów Wlkp.

18.Klaudia Kędziorska
   
AZS AJP Gorzów Wlkp.

19.Beata Jezierska
   
AZS AJP Gorzów Wlkp.

20.Michał Popiela
   
UKS Dragon

21.Marta Pyra
   
UKS Dragon

22.Kamila Przysiężniak
   
UKS Dragon

23.Olga Zajączkowska
   
ALKS AJP Gorzów

24.Karolina Pacholak
   
ALKS AJP Gorzów

25.Adam Majdański
   
ALKS AJP Gorzów

26.Antoni Walicki
   
ALKS AJP Gorzów

27.Alicja Kaczmarek
   
ALKS AJP Gorzów

28.Olga Rzeszewska
   
ALKS AJP Gorzów

29.Piotr Żmijak
   
KSW Gorzów Wlkp.

30.Filip Kucharczyk
   
KSW Gorzów Wlkp.

31.Marcin Filipiak
   
Klub Sportowy Gorzowska Akademia Kettlebell

32.Cyprian Gomulski
   
BKS Orkan

33.Oskar Kopera
   
BKS Orkan

34.Kamil Holka
   
BKS Orkan

35.Dominik Wawer
   
KS G'Power

36.Adrian Zychowicz
   
KS G'Power

37.Adrian Seliwański
   
KS G'Power

38.Agata Błaszczyk
   
KS G'Power

39.Agata Boruta
   
KS G'Power

40.Sebastian Witczak
   
KS G'Power

41.Przemysław Korsak
   
KS G'Power

42.Andrzej Gryczko
   
KS Admira

43.Sławomir Siwiec
   
KS Admira

44.Fryderyk Fulko
   
KS Admira

45.Kamil Szyszko
   
KS Admira

46.Łukasz Potoczny
   
KS Admira

47.Luiza Durka
   
KS Admira

48.Klaudia Durka
   
KS Admira

49.Tomasz Szypiórkowski
   
KS Admira

50.Patryk Kulczycki
   
MKP Słowianka

51.Wiktoria Skowrońska
   
MKP Słowianka

52.Agata Miciak
   
MKP Słowianka

53.Jakub Szczepanowski
   
MKP Słowianka

54.Jakub Szymanowski
   
MKP Słowianka

55.Bartosz Zmarzlik
   
Stal Gorzów Wielkopolski S.A.

56. Rafał Karczmarz
   
Stal Gorzów Wielkopolski S.A.

57. Krzysztof Ciuksza
   
GZSN "Start"

58.Jakub Rega
   
GZSN "Start"

59.Piotr Dobrzyński
   
GZSN "Start"

60.Marek Bajek
   
GZSN "Start"

61. Łukasz Czarnecki
   
GZSN "Start"

62. Łukasz Mamczarz
   
GZSN "Start"

63. Maciej Lepiato
   
GZSN "Start"

64.Marcin Herbut
   
GZSN "Start"

65.Mariusz Pietrucha
   
GZSN "Start"

66.Mateusz Wojnicki
   
GZSN "Start"

67.Sebastian Gil
   
GZSN "Start"

68.Sandra Pieczychlebek
   
GZSN "Start"

69.Cezary Kukwa
   
GZSN "Start"

70.Grażyna Pecuch
   
GZSN "Start"

71.Kacper Pierzyński
   
GZSN "Start"

72.Michał Klimek
   
GZSN "Start"

73.Adam Bernatowicz
   
GZSN "Start"

74.Joanna Szeliga
   
GZSN "Start"

75.Sylwia Maciejkiewicz
   
GZSN "Start"

76.Milena Olszewska
   
GZSN "Start"

77.Krzysztof Kornatowski
   
GZSN "Start"

78.Mariusz Osses
   
GZSN "Start"

79.Ryszard Szachowicz
   
GZSN "Start"

80.Ryszard Bukański
   
GZSN "Start"

81.Kajetan Fikus
   
GZSN "Start"

82.Karolina Siuda
   
GZSN "Start"

83.Jerzy Brok
   
GZSN "Start"

84.Małgorzata Wiśniewska
   
GZSN "Start"

85.Mateusz Wola
   
GZSN "Start"

86.Patryk Koźmiński
   
GZSN "Start"

87.Weronika Różańska
   
GZSN "Start"

88.Kamil Dzida
   
Klub Szachowy "Stilon"

89.Kamil Klim
   
Klub Szachowy "Stilon"

90.Kacper Piorun
   
Klub Szachowy "Stilon"

91.Klaudia Wiśniowska
   
Klub Szachowy "Stilon"

92.Michał Krasenkow
   
Klub Szachowy "Stilon"

93. Kamil Dragun
   
Klub Szachowy "Stilon"

94.Adam Kopeć
   
"Ambasadorowie Praw Człowieka"

95.Anna Puławska
   
AZS AWF

96.Katarzyna Szewczyk
   
AZS AWF

97.Klaudia Szewczyk
   
AZS AWF

98.Katarzyna Boruch
   
AZS AWF

99.Agnieszka Chmurak
   
AZS AWF

100.Martyna Jankowska
   
AZS AWF

101.Weronika Kaźmierczak
   
AZS AWF

102.Ewelina Konieczka
   
AZS AWF

103.Marta Konieczna
   
AZS AWF

104.Oliwia Dąbrowska
   
AZS AWF

105.Wiktoria Krasicka
   
AZS AWF

106.Gracjan Sabajtis
   
AZS AWF

107.Wiktor Głazunow
   
AZS AWF

108.Bartosz Jonkisz
   
AZS AWF

109.Paweł Kaczmarek
   
AZS AWF

110.Dorian Kliczkowski
   
AZS AWF

111.Kamil Kołpak
   
AZS AWF

112.Paulina Noga
   
AZS AWF

113.Hanna Koroś
   
AZS AWF

114.Rafał Kowalczyk
   
AZS AWF

115.Patryk Kropa
   
AZS AWF

116.Mateusz Matuszewski
   
AZS AWF

117.Olga Michałkiewicz
   
AZS AWF

118.Paulina Niewiadomska
   
AZS AWF

119.Aleksandra Rojek
   
AZS AWF

120.Zbigniew Schodowski
   
AZS AWF

121.Ignacy Studnicki
   
AZS AWF
 

Trenerzy:
 
   
Imię i nazwisko / Klub

1.Grzegorz Swadowski
   BKS Orkan

2.Tomasz Bagrowski
   KSW Gorzów

3.Rafał Bagiński
   UKS Dragon

4.Rafał Krajewski
   KS Admira

5.Arkadiusz Krajewski
   KS Admira

6.Karolina Głażewska
   KS G’Power

7.Marek Bohdziun
   KS G’Power

8.Paulina Zastawa – Schodowska
   AZS – AWF

9.Marek Zachara
   AZS AWF

10.Piotr Basta
   AZS AWF

11.Artur Łopaciński
   MKP Słowianka

12.Robert Pieczyrak
   AZS AJP

13.Janusz Kopaczewski
   AZS AJP

14.Izabela Zaleska- Posmyk
   AZS AWF

15.Zenon Kowalski
   AZS AWF

16.Daniel Woźniak
   ALKS AJP

17.Agnieszka Woźniak
   ALKS AJP

18.Tomasz Saska
   ALKS AJP

19.Daniel Źródłowski
   Ambasadorowie Praw Człowieka

20.Marek Konieczka
   GZSN Start

21.Dariusz Niemczyn
   GZSN Start

22.Dariusz Hanczarek
   GZSN Start

23.Zbigniew Lewkowicz
   GZSN Start

24.Sylwia Kubaj
   GZSN Start

25.Ryszard Bukański
   GZSN Start

26.Małgorzata Knutowicz
   GZSN Start

27.Krzysztof Świderski
   GZSN Start

28.Bogdan Lotko
    GZSN Start
 
 

Dariusz Wieczorek
Wydział Promocji i Informacji
 
Fot. Łukasz Kulczyński
Źródło: Gorzów - Przystań