Kolejne spotkania o miejsca w DBBL, odbyły się w niedzielne popołudnie w hali II LO.

W pierwszym spotkaniu o 3 miejsce zagrały PogChamp z BPU Sukurs i było to spotkanie z tych "relereacyjnych" od samego początku Sukurs wygrywał i na sam koniec spotkania walczył o zdobycie pierwszej setki w lidze, skutecznie obronił się przed tym PogChamp i spotkania zakończyło się wygrana Sukursa 97-59 i stan rywalizacji o 3 miejsce 2-0 dla BPU Sukurs. Najlepiej punktujący dla poszczególnych drużyn to jak zawsze Konrad Jelski 46 pkt i Jakub Kowalewski 29pkt dla BPU Sukurs a dla beniaminka 21pkt Kacper Mamysz.

Drugie spotkanie dnia to całkowicie inne emocje, finał DBBL pomiedzy MK Zaune a Kozaryn Spedycja to spotkanie wyrównane, z niewielką przewagą MK Zaune w środkowej fazie spotkania. Pierwsza kwarta to punkt za punkt i wynik na koniec 20-19 dla MK Zaune, 2 i 3 kwarta również dla MK Zaune i kilku punktowe prawadzenie. 4 kwarta to pościg Kozaryn Spedycja i wygrana 21-13, zabrakło dosłwonie kilku punktów aby dogonić i wyjść na prowadzenie. Druga wygrana MK Zaune 78-71 do 3 zwycięstw przybliża ta ekipę do obrony tytułu Mistrza DBBL. Wyrównana końcówka spotkania zapowiad dobre 3 spotkanie finałowe, które może rozstrzygnąć losy Mistrza DBBL. Najlepiej punktujący dla swoich drużyn standardowo Paweł Doberschutez 28 pkt (MK Zaune) i Wojtek Wawrzyniak 26pkt (Koazryn Spedycja).

Kolejne spotkania o miejsca za dwa tygodnie, najbliższy weekend jest zajęty przez turnieje amatorskie m.in. turniej Oldobjów w Międzychodzie, gdzie wystepują nasi zawodnicy.