ZAWODNICY GZSN „START” stypendystami PROGRAMU TEAM 100.

31 stycznia 2018 r. odbyła się konferencja prasowa, podczas której Minister Sportu i Turystyki Witold Bańka wraz z prezesem Polskiej Fundacji Narodowej Cezarym Jurkiewiczem oficjalnie ogłosili powiększenie liczby beneficjentów programu o kolejnych 73 sportowców, w tym zawodników z niepełnosprawnościami.
 
Projekt powstał z inicjatywy ministra sportu, we współpracy z Fundacją Narodową i Instytutem Sportu. Zakłada wspieranie młodych sportowców, przygotowujących się do igrzysk w Tokio w 2020 roku. Każdy z uczestników otrzymuje rocznie 40 tys. zł, którymi sam dysponuje i przeznacza na wybrane przez siebie cele.
W programie TEAM 100 udział biorą zawodnicy Gorzowskiego Związku Sportu Niepełnosprawnych „START”: Maciej Lepiato – lekko atletyka, Łukasz Czarnecki – lekko atletyka oraz Kacper Pierzyński – strzelectwo sportowe.

Projekt obejmuje obecnie 200 sportowców. Minister zaznacza też, że 127 beneficjentów programu zdobyło w ubiegłym roku 98 medali na mistrzostwach świata i Europy, w tym 22 złote.
 
Gratulujemy naszym zawodnikom i życzymy dalszych sukcesów!
 
 
Gorzowski Związek Sportu Niepełnosprawnych "START"​
Fot. archiwum GZSN "START"​
Źródło: Gorzów - Przystań