Pracownia Korekcji Wad Postawy Młodzieżowego Domu Kultury w Gorzowie, Teatralna 8 kieruje do Państwa propozycję nieodpłatnego przeprowadzenia pomiaru krzywizn kręgosłupa waszym dzieciom, urządzeniem komputerowym  Posturometr – S,

w dniach od 12 lutego do 15 lutego 2018 r. w godz. 10:00 -12:15. Oferta skierowana jest do uczniów szkół podstawowych.
 
Obecnie przyjmujemy, że różnego rodzaju wadami postawy objętych jest powyżej 80% populacji, z tej liczby należy rozróżnić jakość wady, jej umiejscowienie i następstwa, jak również rokowania w dalszym rozwoju dziecka.
Najczęściej występującą wadą wśród dzieci szkół podstawowych jest boczne skrzywienie kręgosłupa i korelujące z tą wadą inne deformacje jak: spłycenie trójkątów talii, obniżenie miednicy, obniżenie łopatek, zaś w późniejszym okresie deformacja klatki piersiowej i obniżenie sprawności psychofizycznej dziecka oraz koślawość kolan i pięt, jako wady współtowarzyszące.
 
Uważamy, że wielu tym deformacjom można zapobiec, jeśli w likwidacji tych wad zmobilizują swe wysiłki: rodzice, szkoła i służba zdrowia.
 
Z punktu widzenia profilaktyki rozpoczęcie wczesnych badań przesiewowych i postępowania korekcyjnego uratuje wiele dzieci przed deformacją i zabiegiem chirurgicznym, jak również przed wczesnymi schorzeniami kręgosłupa.
 
Zainteresowanym naszą ofertą gwarantujemy wszechstronną pomoc wspartą doświadczeniem oraz wykwalifikowaną kadrą.
 
Zajęcia gimnastyki korekcyjnej w MDK prowadzone są od 1984 roku.
 
ZAPISY POD NUMEREM TELEFONU 95 722 85 75
 
 

Pracownicy Pracowni Korekcji Wad Postawy
MDK w Gorzowie
 
Fot. archiwum MDK w Gorzowie
Źródło: Gorzów - Przystań