Już w najbliższą sobotę (3.02) w hali sportowej przy ul. Myśliborskiej (naprzeciwko TESCO) o godzinie 10:30 odbędą się testy sprawnościowe do naszych klas piłkarskich.

Dla rodziców będzie to jednocześnie możliwość zaczerpnięcia dokładniejszych informacji na temat funkcjonowania klas.

Półroczne doświadczenie pozwoliło nam stwierdzić, że warciańskie klasy piłkarskie są najlepszym rozwiązaniem dla młodych zawodników! Mówiąc konkretniej udało nam się połączyć dwa priorytety edukację oraz piłkarski rozwój dziecka:
 
17 uczniów na 25 zakończyło pierwszy semestr roku szkolnego ze średnią ocen powyżej 4,75, dwójka uczniów dzięki średniej ocen powyżej 5,5 otrzymała stypendium, wszyscy uczniowie pierwszy semestr roku szkolnego 2017/18 zakończyli z oceną minimum dobra z zachowania, dodatkowo uczniowie stale podnoszą swoje umiejętności piłkarskie, trenując pięć razy w tygodniu (nie zapominając o wszechstronnym rozwoju – zajęcia WF z trenerem).

Na testy zapraszamy dzieci z:
- rocznika 2008/09 (obecnie uczniów klas III) – NABÓR do klasy IV na rok szkolny 2018/19,
- rocznika 2007/08 (obecnie uczniów klas IV) – NABÓR UZUPEŁNIAJĄCY do klasy V na rok szkolny 2018/19.
 
Dlaczego ten projekt i co jest naszym celem?

Jesteśmy przekonani, że klasa piłkarska pozwoli naszym uczniom stać się lepszymi ludźmi i zawodnikami. Takimi, którzy poradzą sobie w życiu bez względu na to czy dane im będzie zaistnieć w piłce nożnej.
 
Do naszych klas piłkarskich można dołączyć nie będąc zawodnikiem Warty Gorzów! W skład obecnej IV klasy wchodzą zawodnicy aż z czterech klubów co wpływa tylko i wyłącznie na lepszy rozwój uczniów!
 
Krótki reportaż o klasie piłkarskiej można zobaczyć tutaj.
 

 
Sandra Kwiatkowska
Wydział Kultury i Sportu
Źródło: Gorzów - Przystań