Kierowanie ruchem, zabezpieczanie przemarszy, sprawdzanie trzeźwości kierowców, kontrole prędkości to tylko kilka z wielu zadań jakie czekają lubuskich policjantów w nadchodzący weekend.


Wszystko to związane będzie z zapewnieniem bezpieczeństwa podczas długiego, listopadowego weekendu, kiedy to odbędzie się wiele uroczystości związanych z Narodowym Świętem Niepodległości. Zrobimy wszystko, aby podróżujący sprawnie i przede wszystkim bezpiecznie dotarli do celu, a organizacja uroczystości przebiegła spokojnie.
W czasie najbliższego długiego weekendu czekają nas obchody jakże ważnego Święta Odzyskania Niepodległości. W wielu miastach nie tylko naszego regionu ale i Polski będą organizowane uroczystości państwowe. Wiąże się to ze zmianami w organizacji ruchu drogowego i koniecznością obrania alternatywnych tras przez kierowców. Aby podróżowanie nie sprawiało im jednak trudności, w wielu miejscach ruchem będą kierować policjanci. Głównym zadaniem mundurowych w białych paczkach będzie pomaganie podróżującym w sprawnym, a co najważniejsze bezpiecznym dotarciu do celu. Tu warto przypomnieć, aby wszyscy uczestnicy ruchu drogowego, zarówno ci zmotoryzowani jak i rowerzyści oraz piesi stosowali się do poleceń wydawanych przez policjantów. Oprócz kierowania ruchem funkcjonariusze będą patrolowali główne trasy województwa lubuskiego, ale także drogi o mniejszym natężeniu ruchu. Sprawdzanie trzeźwości kierowców, prędkości pojazdów i sposobu przewożenia pasażerów to podstawowe czynności jakie będą wykonywali policjanci podczas kontroli drogowych. Duża uwaga policjantów poświęcona będzie zabezpieczaniu przemarszy, biegów i eventów związanych z uroczystościami.
 
Zaangażowanie mundurowych to jednak nie wszystko. Do bezpiecznego podróżowania wymagane jest także odpowiednie przygotowanie samych kierowców. Przed wyjazdem odpowiednio wcześniej zaplanujmy trasę, sprawdźmy stan techniczny pojazdu oraz zadbajmy o nasz stan psychofizyczny. Za kierownicę wsiadajmy wypoczęci i co najważniejsze trzeźwi. Jeśli nie jesteśmy pewni naszej trzeźwości, podejdźmy do najbliższej jednostki Policji i całkowicie bezpłatnie zbadajmy się przy użyciu urządzenia Alcoblow.
 
Wspólnie zadbajmy o bezpieczną podróż!
Źródło: Policja Lubuska