Trwają działania „Twoje światła – Nasze bezpieczeństwo”, w ramach których policjanci zwracają szczególną uwagę na prawidłowość oświetlenia pojazdu. 


Porą jesienno-zimową nabiera to szczególnego znaczenia, gdy niekorzystne warunki atmosferyczne i szybko zapadający zmierzch zmniejsza widoczność na drodze. Pamiętaj, że prawidłowe działanie świateł zapewnia większy zasięg pola oświetlonego przez reflektory, a tym samym pozwala wcześniej zauważyć napotkaną na drodze przeszkodę.
Policjanci krośnieńskiej drogówki czwartkową służbę (7 listopada) rozpoczęli od sprawdzenia stanu trzeźwości kierowców. Wzmożone kontrole ukierunkowane na nieodpowiedzialnych kierowców, którzy wsiadają za kierownicę na podwójnym gazie, zakończyły się pozytywnie – wszyscy kierowcy byli trzeźwi. Mundurowi w „białych czapkach” wracali także uwagę na stan techniczny pojazdów, w szczególności na prawidłowość oświetlenia samochodu i jego zgodność z warunkami technicznymi. Celem prowadzonych w ramach kampanii „Twoje światła - Nasze bezpieczeństwo” kontroli jest przypomnienie o wpływie prawidłowego oświetlenia pojazdów na bezpieczeństwo w ruchu drogowym. Policjanci zwracają uwagę, że prawidłowe działanie świateł zapewnia większy zasięg pola oświetlonego przez reflektory, a tym samym pozwala wcześniej zauważyć napotkaną na drodze przeszkodę. Jako kierowcy musimy pamiętać, że istotnym jest żeby właściwie ustawić wysokość świateł, zadbać o prawidłowy rozkład granicy światła i cienia, a także natężenia emitowanego światła. Wszelkie niedomagania w tym zakresie mogą skutkować miedzy innymi niedostatecznym oświetleniem drogi i jej poszczególnych części albo prowadzić do oślepienia innych uczestników ruchu.
Źródło: Policja Lubuska