Policjanci Wydziału Ruchu Drogowego w trakcie patrolu Nowego Miasteczka zauważyli kobietę, która leżała przy przejściu dla pieszych. Poszkodowana przewróciła się i nie miała siły się podnieść.

W środę, 10 października ok. godz. 11.00 policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Nowej Soli podczas patrolu dynamicznego drogi W-333 w miejscowości Nowe Miasteczko przy przejściu dla pieszych zobaczyli starszą kobietę, która próbowała się podnieść. Poszkodowana miała spuchniętą kostkę i nie mogła wstać o własnych siłach. Policjanci niezwłocznie się zatrzymali, aby udzielić kobiecie pierwszej pomocy przedmedycznej. Okazało się, że mieszkanka Nowego Miasteczka jadąc rowerem, straciła równowagę i upadła na ziemię. Policjanci założyli poszkodowanej opaskę elastyczną oraz usztywnili jej nogę za pomocą specjalnej szyny. Funkcjonariusze na miejsce wezwali zespół pogotowania ratunkowego, który zabrał kobietę do szpitala.


Nowosolscy policjanci kolejny raz pomogli osobie, która potrzebowała pomocy. To wszystko było możliwe dzięki dynamicznym działaniom policjantów i świetnej koordynacji służb. Na szczęście cała sytuacja zakończyła się szczęśliwie – 80-latka uzyskała fachową pomoc medyczną, a jej życiu już nic nie zagraża.

Źródło: Lubuska Policja