Policjanci z gubińskiego komisariatu podczas kontroli drogowej ujawnili w aucie narkotyki, a na przyczepce elementy karoserii od Audi, pochodzącej z kradzieży z terenu Niemiec.


Wartość samochodu to przeszło 22 tys. złotych. Ponadto ustalili miejsce rozbiórki pojazdu, gdzie znaleźli pozostałe części samochodu, a także koparko-ładowarkę wartości 30 tys. złotych i kolejne narkotyki. Mężczyźni zostali zatrzymani do wyjaśnienia.

Zdarzenie miało miejsce w piątek (8 września) na terenie Gubina. Policjanci mając informacje, iż kierujący pojazdem Opel może posiadać przy sobie narkotyki, postanowili to sprawdzić. W pewnym momencie widząc auto, będące w ich zainteresowaniu zatrzymali kierującego do kontroli drogowej. Jak się okazało mężczyzna nie posiadał uprawnień do kierowania, nie miał on także przy sobie żadnych dokumentów od pojazdu, ani też od przyczepy którą ciągnął. Policjanci poza skontrolowaniem kierującego, przejrzeli także rzeczy znajdujące się w przyczepie, w której to ujawnili elementy karoserii od pojazdu Audi. Funkcjonariusze sprawdzili numery w systemie i okazało się, że pochodzą one od auta, które widnieje jako utracone na terenie Niemiec. Ponadto w trakcie przeszukania pojazdu znaleźli trzy zawiniątka z zawartością białego proszku.  26-latek został zatrzymany do wyjaśnienia. W wyniku dalszych działań policjanci dotarli także do miejsca rozbiórki w/w samochodu oraz mężczyzny, który mógł mieć związek z rzeczami ujawnionymi na przyczepie. Tam znaleźli kolejne części od kradzionego pojazdu, między innymi fotele, kanapy, zawieszenie, a także koparko-ładowarkę stanowiącą własność mieszkańca Gubina. Ponadto na terenie warsztatu funkcjonariusze znaleźli w różnych miejscach sproszkowany proszek oraz tabletki, będące własnością obu mężczyzn. 26-latek został także zatrzymany do wyjaśnienia. Policjanci zabezpieczyli odnalezione rzeczy, a następnie poddali badaniu proszek i tabletki. Zgodnie z ich podejrzeniami było to amfetamina oraz extasy. Obaj mężczyźni zostali przesłuchani do sprawy. Obaj odpowiedzą zarówno za posiadanie narkotyków jak i za paserstwo.  Po konsultacji z Prokuratorem obaj mężczyźni zostali po czynnościach zwolnieni do domu. Dalsze decyzje w ich sprawie podejmie Prokuratura Rejonowa w Krośnie Odrzańskim.

 

asp. szt. Justyna Kulka

KPP w Krośnie Odrzańskim

Źródło: Policja Lubuska