Rusza Scena Letnia, czyli Gorzowski Festiwal Teatrów Ogródkowych. 


Tegoroczna 18. edycja potrwa do 30 sierpnia. W tym roku teatr postawił przede wszystkim na własne produkcje. Widzowie będą mogli zobaczyć ulubione pozycje z repertuaru teatralnego: „Żona potrzebna od zaraz”, „Moralność pani Dulskiej”, „Kolacja na cztery ręce” czy „Akompaniator”.
Nie zabraknie zaproszonych gości. Artur Barciś odsłoni przed nami kulisy  swojej pracy aktorskiej. Jacek Kawalec wcieli się w postaci takich artystów jak Sting,  Louis Armstrong, Czesław Niemen czy Robert Plant. Natomiast Katarzyna Jamróz wyśpiewa m.in. piosenki Piaf, Dalidy, Hanki Ordonówny i Evy Cassidy. Tegoroczna edycja Sceny Letniej jest wyjątkowa, bo spektakle na teatralnej scenie będą się przeplatać z występami w plenerze, w ramach cyklu „Dobry Wieczór Gorzów”. 
 
Teatr Osterwy zadbał też o wakacyjne propozycje dla najmłodszych widzów. W każde piątkowe południe dzieci będą miały okazję spotkać się na Scenie Letniej ze swoimi ulubionymi bohaterami ze świata bajek i baśni; dzielną Szu-Hin, która wytrwale szuka lekarstwa dla swojego braciszka, Złotą Rybkę, spełniającą życzenia czy Trzema Świnkami z klasycznej bajki braci Grimm.
 
Wyjątkowa formuła Sceny Letniej od samego początku cieszy się ogromną popularnością. W ubiegłym roku odwiedziło nas ok. 11 tys. widzów. Jednak tegoroczne spotkania w teatrze będą odbywały się przy dużo mniejszej widowni. Harmonogram wydarzeń można zobaczyć na stronie internetowej teatru.
 
Dzięki dofinansowaniu Festiwalu z budżetu miasta Gorzowa Wlkp. wstęp na wszystkie wydarzenia jest bezpłatny.
 
Źródło: Gorzow Przystan