To będzie niespodzianka, zwiastująca wyjątkowe wakacje. 


Tomasz Żeleśkiewicz, muzyk, skrzypek i aranżer zagra kilka minirecitali na ulicach Gorzowa.
 
Od czwartku, 25 czerwca, do końca miesiąca, dźwięki muzyki klasycznej będzie można usłyszeć w wielu miejscach na terenie miasta.
 
Zaczynamy w czwartek 25 czerwca br. O godzinie 10.00 Tomasz Żeleśkiewicz zagra przed budynkiem Urzędu Miasta przy ul. Sikorskiego. W kolejnych dniach będzie można go posłuchać na bulwarze, Kwadracie, parku Róż i na skwerze przy łaźni miejskiej. Ponadto, w specjalnych programach, muzyk zaprezentuje się pracownikom samorządowych instytucji społecznych i Urzędu Miasta.
 
Tomasz Żeleśkiewicz to wolontariusz fundacji „Dogonić marzenia”, blisko współpracujący z szefem gorzowskiego oddziału fundacji Tomaszem Manikowskim, radnym, społecznikiem i pracownikiem GCPR. Jest absolwentem Akademii Muzycznej w Poznaniu i Uniwersytetu w Szczecinie. W latach 2000 -2013 był solistą Teatru Wielkiego w Szczecinie. Współpracował m.in. z Waldemarem Malickim i Aleksandrem Maliszewskim. Grał również z Ryszardem Rynkowskim Marylą Rodowicz i Zbigniewem Wodeckim. W 2013 roku założył zespół DUO Virtuosa, łącząc muzykę klasyczną z gatunkami muzyki blues, pop, rap i jazz.
 
Muzyczny harmonogram wakacyjnego grania w Gorzowie:
 
25 czerwca – CZWARTEK
Godzina 10.00  - okolice UM, ul. Sikorskiego
Godzina 16.00 - Stary Rynek
26  czerwca PIĄTEK
18.00 Stary Rynek
27 czerwca SOBOTA
Godzina 18.00 - bulwar  
29 czerwca PONIEDZIAŁEK
Godzina 12.00 - Kwadrat
Godzina 14.00 - Park Róż
30 czerwca WTOREK
Godzina 10.00 – ul. Hawelańska
Godzina 12.00 - skwer przy łaźni miejskiej
 
Wakacyjne granie dla mieszkańców to społeczny projekt fundacji „Dogonić marzenia”, a Tomasz Żeleśkiewicz dla gorzowian zagra pro bono, tj. nie pobiera honorarium za zwoje występy. Harmonogram może jeszcze ulec zmianie, a to oznacza, że muzyk pojawi się w dodatkowych miejscach na terenie miasta. Będziemy na bieżąco informować.  
Źródło: Gorzow Przystan