Gorzowskie Kino 60 krzeseł jest już ponad rok członkiem Europa Cinemas, sieci najlepszych europejskich kin arthousowych, do której w Polsce należy zaledwie 39 placówek "srebrnego ekranu".  

 
Liczący się w branży audiowizualnej, współpracujący z Europa Cinemas magazyn i portal Film New Europe, przyznał gorzowskiej placówce w styczniu 2020 roku tytuł Kina Miesiąca.
 
- Myślę, że największym wyzwaniem jest zbudowanie społeczności kinowej i utrzymanie zaufania naszych widzów. To największe wyzwanie, ale i najbardziej satysfakcjonujące. Jesteśmy małym kinem artystycznym z konkretnym repertuarem. Kiedy widzowie przychodzą do nas, wiedzą, że będzie inaczej - że czeka na nich nie zawsze proste, czasem całkiem nowe, ale ciekawe doświadczenie filmowe – powiedziała Iwona Bartnicka, zapytana w wywiadzie dla Film New Europe o największe wyzwanie dla prowadzącej to kino.
 
- Widzowie dzielą się z nami swoimi opiniami, pytają o filmy i wydarzenia, a niektórzy nawet nazywają 60 krzeseł „naszym kinem”, co jest największym komplementem dla całego naszego zespołu. Pewnego razu, zainspirowani pokazem Shine, niektórzy z naszych widzów udali się na koncert Davida Helfgotta w Londynie. Wysłali nam zdjęcia, to było niesamowite. Traktujemy widownię jak przyjaciół, a naszym celem jest utrzymanie rodzinnej atmosfery. Chcemy, aby wracali do naszego kina, byli jego częścią – dodała Bartnicka.
 
Cały wywiad tutaj.
 
Kino 60 Krzeseł powstało w 2002 roku w ramach Miejskiego Ośrodka Sztuki w Gorzowie Wielkopolskim. Wyświetla filmy artystyczne, a także organizuje wydarzenia i programy edukacyjne, dotyczące filmu i mediów. Jest gospodarzem m.in. klubu filmowego DKF Megaron, który otrzymał nagrodę Polskiego Instytutu Sztuki Filmowej w 2016 roku.
Źródło: Gorzow Przystan