Ponad 200 gorzowianek i gorzowian zatańczyło w czwartek (21. marca) na „Kwadracie” w geście sprzeciwu wobec przemocy, której doświadczają kobiety na całym świecie.


To już kolejny rok, w którym miasto włącza się w międzynarodową akcję One Billion Rising - Nazywam się Miliard. Solidarnie ze wszystkimi na świecie, jak co roku do tej samej piosenki i przy tym samym układzie choreograficznym tańczono przeciwko przemocy.

W tym roku tematem przewodnim akcji była kwestia zgody na kontakty intymne. Wydarzeniu patronowało hasło „Tylko TAK oznacza zgodę!”.

Organizatorem wydarzenia była fundacja Czysta Woda, OSK Gorzów Wlkp. i Fundacja „Feminoteka” przy współpracy z Ośrodkiem Sportu i Rekreacji, Wydziałem Promocji i Informacji Urzędu Miasta oraz w partnerstwie ze Stowarzyszeniem „Zumba”.

W wydarzeniu uczestniczyła młodzież z gorzowskich szkół oraz Akademii Cheerleaders „Warta Gorzów”.

Happening One Billion Rising – Nazywam się Miliard odbywa się co roku 14 lutego, jednak w tym roku z uwagi na żałobę narodową termin zmieniono.
 
Taniec przeciwko przemocy odbywa się na całym świecie, w Gorzowie po raz siódmy z inicjatywy radnej Grażyny Wojciechowskiej.


 
Źródło: Gorzów Przystań