W gorzowskiej katedrze, we wtorek (26 lutego) w godzinach wieczornych i nocnych, powstawały zdjęcia do utworu Adama Bałdycha „O virga ac diadema”, promującego najnowszy album artysty.  


Średniowieczny budynek stanowi inspirację dla muzyka, który na marzec tego roku zapowiedział premierę albumu pt. „Sacrum Profanum”. Skrzypkowi towarzyszyli muzycy: Michał Barański na kontrabasie, Krzysztof Dys na fortepianie i Dawid Fortuna na perkusji, a reżyserią teledysku zajął się Krzysztof Pulkowski.​
Ekipa filmowa pojawiłą się w katedrze już po godzinie 15, a zakończyła kręcenie zdjęć przed godziną 24. Realizacja zdjęć do teledysku wymagała zaangażowania kilkudziesięciu osób, w tym operatora drona. ​

Teledysk powstaje przy wsparciu finansowym miasta, w ramach współpracy z artystą w kampanii GORZÓW #Stąd Jestem. Adam od blisko roku jest ambasadorem Gorzowa. W ubiegłym roku, z tej okazji, zagrał koncert podczas Dni Gorzowa oraz zaprezentował w gorzowskim teatrze utwory z płyty „Brothers” z Helge Lien Trio. Oba przedsięwzięcia były wspierane z budżetu miasta.
 
Światowej sławy skrzypek, gorzowianin, już kolejny raz postanowił nagrać klip do swojego utworu właśnie w rodzinnym mieście.

Galerię zdjęć z realizacji można oglądać TUTAJ
pierwszą recenzję płyty można przeczytać TUTAJ.

 
Źródło: Gorzów Przystań