W gorzowskiej katedrze, we wtorek (26 lutego) w godzinach wieczornych i nocnych, powstaną zdjęcia do utworu Adama Bałdycha „O virga ac diadema”, promującego najnowszy album artysty.


Średniowieczny budynek stanowi inspirację dla muzyka, który na marzec tego roku zapowiedział premierę albumu pt. „Sacrum Profanum”.
 
Ekipa filmowa pojawi się w katedrze już po godzinie 15. Realizacja zdjęć do teledysku będzie wymagała zaangażowania kilkudziesięciu osób, w tym operatora drona.
 
Teledysk powstaje przy wsparciu finansowym miasta, w ramach współpracy z artystą w kampanii GORZÓW #Stąd Jestem. Adam od blisko roku jest ambasadorem Gorzowa. W ubiegłym roku, z tej okazji, zagrał koncert podczas Dni Gorzowa oraz zaprezentował w gorzowskim teatrze utwory z płyty „Brothers” z Helge Lien Trio. Oba przedsięwzięcia były wspierane z budżetu miasta.
 
Światowej sławy skrzypek, gorzowianin, już kolejny raz postanowił nagrać klip do swojego utworu właśnie w rodzinnym mieście.
 
Zdjęcia z realizacji zdjęć będą opublikowane w na stronie internetowej miasta oraz na facebookowym profilu Gorzów Przystań.
Źródło: Gorzów Przystań