Miejskie Centrum Kultury zaprasza na kolejną edycję cyklu Spotkania z OFFTeatrem, podczas którego zaprezentowany zostanie spektakl pt. „Siostry”

na podstawie „Trzech sióstr” Antoniego Czechowa, który odbędzie się 13 kwietnia 2018, o godz. 19.00, w Sali Widowiskowej MCK, przy ul. Drzymały 26. Wstęp wolny.
 
Scenariusz i reżyseria: Anatol Wierzchowski. Muzyka: Rosyjska ludowa. Kostiumy – zespół. Występują: Olga – Joanna Białek, Masza – Bożena Kowalska, Irina – Joanna Symeniuk. Oprawa techniczna: Dominik Sawicki. Pomoc rekwizytorska: Andrzej Gąsiorowski i Piotr Mazur.

Głównym motywem czechowowskiego dramatu „Trzy siostry” jest czekanie na coś, co może samo się zdarzy, samo rozwiąże. W „Siostrach” wyeksponowano więzi, jakie łączą siostry uwikłane w swoje osobiste dramaty, w swoje oczekiwanie na szczęście, albo choćby realizację połowicznego marzenia. Żadna z nich nie jest szczęśliwa, ani spełniona, ale mają siebie i mogą wzajemnie się wspomóc, czy też wyrzucić z siebie całą gorycz mizernego życia na prowincji. Mają też wspólne marzenie, a właściwie tęsknotę za wielkim miastem i jego złudnym blichtrem. O wszystkim daje się rozmawiać jedynie w domowej pralni, w której pierze się nie tylko odzież, ale i rodzinne brudy.
 
Spektakl „Siostry” jest 31. premierą Teatru KOD, a pierwszą Teatru KODorosły. Został zagrany w Dębnie.
 
 
Info wg strony mckgorzow.pl
Źródło: Gorzów - Przystań