To pierwsza taka konferencja naukowa w Gorzowie. Wykład wygłosi trzech profesorów.

Niezwykle ciekawy temat interesujący chyba wszystkich mieszkańców Gorzowa: „Gorzów, miasto na siedmiu wzgórzach: prawda czy mit?” Podczas konferencji zmierzymy się z tematem położenia Gorzowa.

Konferencja przyczyni się do poszerzenia i upowszechniania wiedzy geograficznej i historycznej o Gorzowie wśród mieszkańców naszego miasta. Wydarzenie odbywa się w ramach obchodów 100. rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości.
 
Zapraszamy w czwartek 22 lutego, o godz. 17.00 do Archiwum Państwowego, które mieści się przy ul. Ignacego Mościckiego 7. Zapraszamy do zgłaszania udziału w konferencji tutaj na FB oraz telefonicznie: 957835321 lub na e-mail.​

Patronat honorowy nad konferencją objął Prezydent Miasta Gorzowa Jacek Wójcicki. Patronat nad konferencją objęła Lubuska Kurator Oświaty Ewa Rawa. Patronami medialnymi konferencji są: TVP3 Gorzów, Radio Gorzów, Gazeta Lubuska i portal "Gorzów Wczoraj". Mecenasem konferencji jest Jacek Wiernicki - "Metalplast".

Podczas konferencji prelekcje wygłoszą:

- prof. dr hab. Ryszard Borówka, dziekan Wydziału Nauk o Ziemi US: "Szkic geomorfologiczny regionu gorzowskiego",
- dr hab. prof. nadzw. AJP Dariusz A. Rymar, Archiwum Państwowe w Gorzowie: "Gorzów – miasto na siedmiu wzgórzach w wybranych publikacjach",
- dr hab. prof. US Radosław Skrycki, Instytut Historii i Stosunków Międzynarodowych US: "Przyrostek 'Berg' w toponimach Nowej Marchii w świetle źródeł kartograficznych",
- mgr Alicja Laszuk, prezes Stowarzyszenia „GEO Gorzów”: "Najwyższe formy ukształtowania terenu w granicach administracyjnych Gorzowa Wielkopolskiego".

Konferencji towarzyszyć będą: wystawa fotograficzna o geografii i przyrodzie Gorzowa autorstwa sześciorga gorzowskich fotografów oraz program muzyczny w wykonaniu Grzegorza Klickiego i Patrycji Dopierały.

 
​Archiwum Państwowe w Gorzowie Wielkopolskim
 
Fot. Tomasz Chwalisz
Źródło: Gorzów - Przystań