Na Dzień Babci i Dziadka gorzowski teatr przygotował specjalną propozycję, premierową odsłonę spektaklu pt. „Czy umiesz gwizdać, Johanno” w reż. Beaty Chorążykiewicz.

Zawodowi artyści Teatru im. Juliusza Osterwy wspólnie z dwójką młodych i utalentowanych chłopców, uczniów szkół podstawowych, stworzyła wyjątkowy spektakl pt. „Czy umiesz gwizdać, Johanno”. Jest to subtelna i urokliwa opowieść, pełna ciepła i wzruszającej refleksji o tym, co jest w życiu prawdziwą wartością, jak cenne oraz piękne potrafią być relacje pomiędzy dziadkami i wnukami, a także jak wiele radości i satysfakcji niosą one każdej ze stron.
Berra i Uffe to dwaj mali, rezolutni przyjaciele. Berra (Wiktor Grzegory) zazdrości koledze czegoś, o czym w głębi serca skrycie marzy. Chłopiec bardzo chciałby mieć własnego, osobistego i jedynego w swoim rodzaju… dziadka. Uffe (Franciszek Nędza) postanawia pomóc koledze i zabiera go na wspólne poszukiwania odpowiedniego kandydata. Pierwszą osobą, którą napotykają chłopcy  na swojej drodze jest starszy pan o imieniu Nils (Michał Anioł). W ten sposób rozpoczyna się historia niezwykłej przyjaźni, pełnej nieoczekiwanych momentów, które czasem prawdziwie wzruszą widzów, innym razem wywołają na ich twarzach serdeczny uśmiech.
 
Autor: Ulf Stark. Reżyseria: Beata Chorążykiewicz. Muzyka: Marek Zalewski. Kostiumy i scenografia: Natalia Kołodziej. Występują: Michał Anioł, Wiktor Grzegory i Franciszek Nędza. Czas trwania: 50 min. Premiera 21 stycznia (niedziela) godz. 15.00. Ceny biletów: normalny 25 zł, ulgowy 20 zł.
 
„Wirus Świrus i cała reszta”
 
W nadchodzącym tygodniu gorzowski teatr będzie gościł artystów z Bałtyckiego Teatru Dramatycznego w Koszalinie, którzy zaprezentują się w dwóch odsłonach. Pierwsza propozycja to bajka  pt. „Wirus Świrus i cała reszta”, która jest zarówno klasyczną baśnią, której bohaterowie przeżywają rozliczne i niezwykle wciągające młodego widza przygody, jak i – ze względu na tematykę – bardzo współczesną przypowieścią pedagogiczną dotyczącą niebezpieczeństw związanych z plagą dzisiejszych czasów: uzależnieniem od technologii. I chociaż akcja „Wirusa Świrusa…” toczy się wewnątrz nowoczesnego telefonu komórkowego (przedstawionego jako królestwo zamieszkałe przez zainstalowane w nim programy) to jednak jej głównym bohaterem pozostaje dziecko – ośmioletni Piotruś, właściciel owego telefonu.

Bajka dla dzieci od lat 5. Terminy pokazów: 17, 18 i 19 stycznia godz. 9.00 i 11.30. Ceny biletów: normalny 25 zł, ulgowy 22 zł, szkolny 19 zł.
 
„Jesteśmy na wczasach, czyli polska miłość”
 
Kolejny spektakl to muzyczna propozycja Cezarego Domagały pt. „Jesteśmy na wczasach, czyli polska miłość”. Tym razem zapraszamy państwa na wczasy w pensjonacie Orzeł. Na dancingu usłyszymy największe przeboje minionych dekad, do których słowa napisał Wojciech Młynarski: „Jesteśmy na wczasach|, „W Polskę idziemy”, „Daj des”, „Jesienny Pan”, „Jeszcze w zielone gramy”, „Ogrzej mnie”, itp. Dla wielu z nas, są one wspomnieniem budzących się uczuć, cudownych miejsc i ludzi, słowem wszystko, co w skrócie nazwać można polską miłością. „Jesteśmy na wczasach, czyli polska miłość” to spektakl dla każdego. Teksty piosenek autorstwa Wojciecha Młynarskiego znane są przecież wszystkim – starszym i młodszym.
 
20 stycznia (sobota) godz. 16.00 i 19.00. Ceny biletów: normalny 35 zł, ulgowy 30 zł.
 
 
Teatr im. Juliusza Osterwy
Fot. Ewa Kunicka
Źródło: Gorzów - Przystań