W związku z dużą przychylnością publiczności cykl "Scena na scenie" został przedłużony o dwa wrześniowe wydarzenia.

W piątek 22 września wystąpi gorzowska grupa ŻÓŁTE KALENDARZE oraz Orzeł i Reszka. Początek koncertu o godz. 20:30, bilety 15 zł.
 
Zespół SORRY BOYS powstał w Warszawie z inicjatywy Tomasza Dąbrowskiego i Piotra Blaka, do których dołączyła charyzmatyczna wokalistka Bela Komoszyńska. Ich debiutancka płyta „Hard Working Classes” ukazała się jesienią 2010 roku i zebrała znakomite recenzje. Kolejne wydawnictwo Sorry Boys, „Vulcano” ujrzało światło dzienne trzy lata później i zostało uznane za jeden z najlepszych polskich albumów 2013. Album ugruntował pozycję zespołu jako nowatorskiego i niebojącego się sięgać po nieoczywiste rozwiązania muzyczne.

W roku 2016 muzycy zaprezentowali najnowszy album „Roma”, napisany w połowie po polsku i angielsku, który ponownie znalazł się w większości najważniejszych podsumowań najlepszych płyt, m.in. Gazety Wyborczej, cyt.: To jeden z tych zespołów, który tchnął nowe życie w polski pop, który szturmem wziął sceny klubowe i festiwalowe. lch ostatni album "Roma" to majstersztyk. Wydawnictwo przyniosło zespołowi nominację do FRYDERYKA 2017 w kategorii „Album Roku - Muzyka Alternatywna” i przysporzyło wielu nowych fanów. Grupa pojawiła się także na zagranicznych festiwalach - szczególne uznanie zdobyła podczas jednego z najważniejszych festiwali „The Great Escape” w brytyjskim Brighton. W tym roku Sorry Boys wystąpił na scenie głównej festiwalu Open’er oraz biorą udział w koncertach Męskiego Grania.

ORZEŁ I RESZKA oraz ŻÓŁTE KALENDARZE
 
ORZEŁ I RESZKA
Nowy duet gorzowskich muzyków, dobrze znanych fanom piosenkowej elektroniki tworzą Magdalena „Karotka” Turłaj (eks Kawałek Kulki, Wakacje, Drekoty) i Maurycy Kiebzak Górski (eks Creska, UL/KR ). To czego nie sfinalizowała Karotka projektem solowym, a wykracza poza stylistykę Żółtych Kalendarzy (aktualnie ich macierzystego zespołu) znalazło wyborne ujście. Wyjątkowy wokal, brawurowe linie melodyczne wsparte dopracowanymi bitami i gustownymi aranżacjami są znakiem rozpoznawczym projektu. Uwaga, uwodzą!
 
ŻÓŁTE KALENDARZE
Grupa złożona z czołowych postaci gorzowskiej sceny muzycznej. Jej członkowie współtworzyli m.in. formacje: Kawałek Kulki, UL/KR, Wakacje czy Kamiński i Brożek. Zespół z przerwami działa od 2009 roku. W 2010 ukazał się debiutancki mini-album "Boli mnie serce i dusza". Grupa wydała w 2014 r. kolejny longplay pt. "The Best Of Żółte Kalendarze", na którym zgodnie z tytułową deklaracją znalazły się najlepsze piosenki zespołu z kilku ostatnich lat. Legendarny gorzowski spleen, zupełnie nieklasyfikowany w trendach, modach i przyzwyczajeniach dziennikarzy muzycznych.

Bilety do nabycia w kasie MCK (godz. 8:30-15:30), przy ul. Drzymały 26.
 
 
​Info wg mckgorzow.pl
 
Na zdjęciach gra gorzowska grupa Kobieta z wydm w ramach cyklu Scena na scenie w Amfiteatrze MCK z 2017 r. Fot. Daniel Adamski.
Źródło: Gorzów - Przystań