Zapraszamy na jedyny w Gorzowie Wielkopolskim kurs aktorski przeznaczony dla kandydatów do szkoły teatralnej - indywidualne zajęcia prowadzone przez zespół profesjonalnych aktorów i artystów teatru.


Zapisy do 15 września 2017 r.: artdancebaby@gmail.com / 609792876

zdjęcie: M. Kawka

Strona wydarzenia na Facebooku.

INFORMACJE NA TEMAT KURSU

„To be or not to be” Oto jest pytanie. Jeśli już być, to być sobą!

„Być, albo nie być?” Jeśli kiedykolwiek zadałeś sobie to pytanie, to znaczy, że choć raz błysnęła Ci myśl o karierze aktorskiej. Chciałbyś być rozpoznawalny, występować u boku swoich idoli ze szklanego i wielkiego ekranu, stać się częścią świata show-biznesu?
Czas spróbować swoich sił! Stara prawda mówi, że lepiej żałować tego, co się zrobiło, niż żałować, że nawet się nie spróbowało.


Bądź sobą – „To be yourself!”

Bycie sobą jest kluczem do sukcesu, z naszych doświadczeń wynika, ze ta zasada ma swoje odzwierciedlenie podczas egzaminów do szkoły teatralnej.
Na pewno znasz to uczucie, gdy blokująca Cię trema powoduje, że słyszysz siebie mówiącego nie swoim głosem i nie poznajesz własnego ciała - nogi masz „z waty”, a ręce Ci przeszkadzają. Nie jesteś sobą.
Nauczymy Cię jak radzić sobie ze stresem, jak rozwijać Twoje naturalne predyspozycje, by uwypuklić swoje atuty.


Dlaczego my?

„To be yourself!” - kurs aktorski to jedyny taki kurs w Gorzowie Wielkopolskim.
Zajęcia prowadzą profesjonaliści – czynni zawodowo aktorzy, muzycy, tancerze. Jednocześnie jesteśmy młodym zespołem, więc łatwo przychodzi nam przełamanie „pierwszych lodów” i stworzenie twórczej relacji z kursantami.
Całkiem niedawno przeszliśmy wszystkie etapy selekcji do szkół teatralnych, a każdego dnia jesteśmy oceniani podczas pracy na scenie – wiemy, co Cię czeka na egzaminach.


No dobrze, ale co konkretnie będziemy robić?

W ramach pierwszego spotkania, chcielibyśmy przede wszystkim Ciebie poznać. Jednocześnie przekażemy Ci wszelkie niezbędne wiadomości, dzięki którym rozpoczniemy Twój indywidualny proces przygotowania do egzaminów wstępnych w szkole teatralnej. Odpowiemy też na wszystkie Twoje pytania.Proponujemy następującą kolejność działania:

- pomożemy wybrać Ci tzw. „teksty”, czyli repertuar na egzamin,

- przygotujemy wspólnie z Tobą interpretację wybranych wierszy i fragmentów prozy,

- zaproponujemy Ci tzw. „zadania na tekstach”, żeby przygotować Cię na to, co może zdarzyć się w trakcie egzaminu.

Dodatkowo zajmiemy się następującymi zagadnieniami:
- dykcją i technika wymowy, - emisją głosu, - śpiewem, - improwizacją ruchową, - autoprezentacją, prezencją.


Kto prowadzi zajęcia?


Darian Wiesner, aktor dramatu i animator kultury, aktor Teatru im. J. Osterwy w Gorzowie Wielkopolskim, laureat nagrody dla najlepszego aktora dyplomu muzycznego podczas I Ogólnopolskiego Przeglądu Dyplomów Muzycznych „Przygrywka” organizowanego przez Kujawsko-Pomorski Teatr Muzyczny w Toruniu.

Jego uczniowie z sukcesami biorą udział w konkursach recytatorskich. Za swoje najważniejsze osiągnięcia w tej kategorii uznaje nagrodę główną dla Damiana Brancewicza w wojewódzkim finale 62. Ogólnopolskiego Konkursu Recytatorskiego w turnieju recytatorskim, w kategorii młodzież oraz nagrodę główną dla Barbary Michalak w wojewódzkim finale 61. Ogólnopolskiego konkursu recytatorskiego w turnieju recytatorskim, w kategorii dorośli.


Dominik Jakubczak, aktor dramatu, wychowanek Teatru im. J. Osterwy w Gorzowie Wielkopolskim, gdzie już jako nastolatek występował na scenie. Po otrzymaniu dyplomu aktora, w latach 2012 – 2014 występował gościnnie w Bałtyckim Teatrze Dramatycznym w Koszalinie, w latach 2013 – 2016 na stałe związał się z Teatrem im. S. Jaracza w Olsztynie, następnie wrócił do rodzinnego Gorzowa. Na dużym ekranie zadebiutował rolą w filmie Jacka Bromskiego „Bilet na Księżyc”.


Mikołaj Kwiatkowski, w latach 2002 - 2012 wychowanek, a od 2016 r. aktor Teatru im. J. Osterwy w Gorzowie Wielkopolskim. Aktor wielokrotnie nagradzanego Zespołu Śmierci i Tańca – zawodowego zespołu aktorskiego, z którym wywalczył nagrodę dla najlepszego dyplomu muzycznego w I Ogólnopolskim Przeglądu Dyplomów Muzycznych „Przygrywka”.

Mikołaj prowadzi zajęcia teatralne w Gminnym Ośrodku Kultury w Kłodawie z/s w Wojcieszycach, przygotowując dzieci i młodzież do konkursów recytatorskich.


Nela Mitukiewicz, właścicielka marki ART DANCE BEING YOURSELF, choreograf, pedagog tańca. Absolwentka Uniwersytetu Muzycznego im. F. Chopina w Warszawie (dyplom magistra sztuki w zakresie teorii tańca i choreografii) oraz Akademii Muzycznej im. G. i K. Bacewiczów w Łodzi (dyplom licencjacki w zakresie technik tanecznych i choreografii).

Edukacją artystyczną zajmuje się od 2008 r. W sezonie 2013/2014 rozpoczęła pracę ze studentami uczelni artystycznych, asystowała dr Tatianie Asmołkowej podczas zajęć z przedmiotu Taniec w Studium Aktorskim im. A. Sewruka przy Teatrze im. S. Jaracza w Olsztynie. W latach 2014 - 2016 wykładała przedmiot Techniki Taneczne i Choreografia w Państwowej Szkole Sztuki Cyrkowej w Julinku.
Autorka ruchu scenicznego w spektaklach „Głodne dziecko” (Teatr im. J. Słowackiego w Krakowie), „Wojna, która zmieniła Rondo” (Teatr Lalki i Akotra Kubuś w Kielcach), „Nora” (Teatr Miejski w Gliwicach).


Jak często się spotykamy?

Dostosujemy do Ciebie częstotliwość spotkań. Proponujemy jedno spotkanie tygodniowo, jeśli jednak potrzebujesz więcej czasu na przygotowanie się do zajęć, będziemy spotykać się raz na dwa tygodnie. Jesteśmy gotowi także na dodatkowe lekcje tuż przed Twoim egzaminem.


Indywidualnie, czy w grupie?

Lekcje są indywidualne, całą swoją uwagę poświęcany tylko i wyłącznie Tobie.

Źródło: ART DANCE BABY