Zapraszamy na trzeci tydzień aktywnych warsztatów kulturalnych.  Wszystkie zajęcia są bezpłatne i każdy może wziąć w nich udział.

Nie ma żadnych zapisów. Wystarczy przyjść do sali nr 8 Wojewódzkiej i Miejskiej Biblioteki Publicznej przy ul. Sikorskiego 107 i spędzić miło czas,  poznając sztuki plastyczne i teatralne z różnych stron świata. Zaczynamy zawsze o godz. 11.
 
W poniedziałek (4.09) będziemy tworzyć dekoracje z gliny, inspirowane architekturą Gorzowa i pejzażami Ziemi Lubuskiej. We wtorek (5.09) przypomnimy sobie malarstwo europejskie, a prace Mondriana, Miró i Modiglianiego staną się kanwą do powstania mini mozaiki. W środę (6.09) przygotujemy afrykańskie maski, w czwartek (7.09) poznamy kaligrafię dalekowschodnią, a w piątek (8.09) będziemy malować na wzór Fridy Kahlo.
 
Przez cały tydzień, od godziny 13.15 do 15, aktorka Teatru im. Juliusza Osterwy w Gorzowie Anna Łaniewska poprowadzi warsztaty teatralne. W poniedziałek (4.09) zaczniemy od Balladyny, we wtorek (5.09) poznamy komedię dell'arte, a w środę (6.09) przeniesiemy się do Afryki. W czwartek (7.09) spędzimy popołudnie z "Szogunem", a w piątek (8.09) znajdziemy się w "Domu dusz", ekranizacji powieści chilijskiej pisarki Isabel Allende.
 
Aktywne warsztaty kulturalne pn. „W 20 dni z Gorzowa dookoła świata” zostały sfinansowane z Budżetu Obywatelskiego 2017.
 
Prosimy zabrać ze sobą dobry humor i wygodne obuwie. Zapraszamy!
 
Anna Zaleska
Biuro Konsultacji Społecznych i Rewitalizacji
 
Fot. Dominika Rossa
Źródło: Gorzów - Przystań