Mali Gorzowiacy z kolejnymi sukcesami i kolejnymi doświadczeniami.

Jak pisze Maria Szupiluk: Wielkim osiągnięciem było zdobycie II miejsca na międzynarodowym konkursie Belgrad Award. International FIDAF Folk Dance and Music Festival „BELGRADE AWARD 2017″‚ odbył się w stolicy Serbii na początku lipca tego roku. Uczestnikami międzynarodowych zmagań było 15 zespołów z całego świata, w tym reprezentacje z Argentyny, Bułgarii, Czarnogóry, Grecji, Indii, Litwy, Macedonii, Polski, Puerto Rico, Rosji, Rumunii, Serbii. Najstarsza grupa Małych Gorzowiaków wytańczyła drugą statuetkę, przed nimi był tylko narodowy zespół bułgarski Pirin. To wielkie osiągnięcie i podkreślenie wysokiego poziomu zespołu „Mali Gorzowiacy”.

W tym samych czasie młodsza kadra reprezentacyjna zespołu uczestniczyła w International Dance Festival Neuehagen 2017 „Dance with Friends”, który miał miejsce się w Niemczech od 2 do 10 lipca. -To był bardzo intensywny czas dla jego uczestników. Mnóstwo działań, spotkań i koncertów, które odbywały się równie przy okazji międzynarodowych targów ogrodniczych IGA w Berlinie – psize Maria Szupiluk.

Najmłodsi „Mali Gorzowiacy” wrócili właśnie z Danii, gdzie z sukcesem wytańczyli swoje pierwsze samodzielne koncerty.

Po miesięcznej przerwie, grupa MGO zespołu wyjeżdża do Bułgarii na 44 International Folklore Festival City Of Burgas, a we wrześniu dziecięca grupa zmagać się będzie w Grecjii na „Neos Marmaras Cup 2017”.

Źródło: Radio Gorzów, Iwona Krawczyk