Wszystkim, którzy włączyli się w pomoc dla 12-letniego Kajetana Fikusa serdecznie dziękujemy za ogromne wsparcie jakiego udzieliliście Państwo chłopcu i jego rodzinie.

Podczas piątkowego festynu charytatywnego, który dla swojego ucznia zorganizowała Szkoła Podstawowa nr 13 udało się zebrać aż 35 tysięcy złotych. To zaledwie 10% tego co potrzeba na jego leczenie w Stanach Zjednoczonych, ale i tak ogromne wsparcie dla najbliższych Kajetana. Szpital w Gorzowie też ma swój udział w tej pomocy. Na piątkowy festyn przekazaliśmy voucher na zwiedzanie szpitala, a za skromny datek do puszki nasze pielęgniarki m.in. mierzyły ciśnienie, BMI i sprawdzały poziom cukru we krwi.
 
Z przygotowanej przez szpital oferty skorzystało ponad 150 osób. Chwilami, aby zmierzyć ciśnienie czy poziom cukru we krwi trzeba było czekać w kolejce.
 
- W takiej kolejce to można postać. Cel jest szczytny i świetna okazja by sprawdzić stan swojego zdrowia – mówiła p. Małgorzata, która na festyn do „trzynastki” przyjechała z drugiego krańca Gorzowa.
 
Nowego właściciela szybko znalazł też przygotowany przez szpital voucher na zwiedzanie najbardziej tajemniczych zakątków szpitala (bloku operacyjnego, centralnej sterylizatorni, laboratorium, pracowni leku cytostatycznego i pracowni hemodynamiki). Pan Mateusz za tę możliwość zapłacił 100 złotych, ale jak sam przyznał osobiście nie skorzysta z tej wyjątkowej wycieczki.
 
- Kupiłem go siostrze, która studiuje medycynę. Niech zobaczy szpital od środka – mówił zadowolony tuz po wygraniu licytacji.
 
Do vouchera wiceprezes szpitala Robert Surowiec dorzucił jeszcze kawę w swoim gabinecie.
 
Na leczenie Kajetana w USA, które będzie szansą na ucieczkę od widma wózka inwalidzkiego, potrzeba 300 tysięcy złotych. Dzięki wielu ludziom dobrej woli już udało się zebrać ponad 185 tysięcy złotych czyli 62% potrzebnej kwoty (stan na 16.04.2018 r. g. 12.00)
 
W uzbieraniu niezbędnej kwoty można pomóc wpłacając pieniądze na konto fundacji Rycerze i Księżniczki, pod opieką której znajduje się Kajetan (http://rik.pl/kajetan/).
 
Źródło: Agnieszka Wiśniewska, Wielospecjalistyczny Szpital Wojewódzki w Gorzowie Wlkp. Sp. z o.o.