3 kwietnia od firmy Swiss Krono z Żar szpital otrzymał piętnaście w pełni automatycznych łóżek i szafek. 


Wszystkie posiadają bezinwazyjny system monitorowania funkcji życiowych pacjenta i są sterowane pilotem zarówno z pozycji personelu, jak i pacjenta. 
Leże jest wypełnione panelami przeziernymi, co oznacza, że bez konieczności przekładania pacjenta z powodzeniem można na nim wykonywać wszelkiego rodzaju zdjęcia RTG (pod segmentem pleców znajduje się uchwyt na kasetę RTG). 
Za pomocą zaledwie jednego przycisku można ustawić blat w różnych pozycjach, także do prowadzenia resuscytacji krążeniowo-oddechowej (CPR), pozycji Trendelenburga (i odwróconej pozycji Trendelenburga) oraz pozycji siedzącej (jako krzesło kardiologiczne). Opiekę nad pacjentem personelowi ułatwiają automatyczne łatwo zwalniane, wspomagane sprężynami gazowymi barierki. 
Specjalna konstrukcja łóżka zapobiega zsuwaniu się pacjenta w kierunku nóg, redukuje nacisk w odcinku lędźwiowo-krzyżowym i zmniejsza ryzyko powstawania odleżyn. 
Łóżka są również wyposażone w oświetlenie gwarantujące lepszą widoczność przy opuszczaniu łóżka w nocy oraz piąte koło, które ułatwia wykonywanie wszystkich manewrów związanych z przemieszczaniem leżącego na pacjenta leżącego. 

Wartość darowizny to ponad 214 tysięcy złotych. 
Źródło: Agnieszka Wiśniewska Wielospecjalistyczny Szpital Wojewódzki w Gorzowie Wlkp. Sp. z o.o.