Fiat 125 p, którym Joasia i Paweł Poterscy podróżują dookoła świata, jest już w Europie. 


Po odprawie celnej w Lizbonie pojedzie do Polski, aby 29 lutego w naszym mieście oficjalnie zakończyć wyprawę.
 
- Czekam na odprawę auta, Asia pojechała do rodziców, do Poznania. Mam nadzieję, że będzie dobrze się czuła i w pewnym momencie do mnie dołączy; chcielibyśmy razem wjechać do Gorzowa i zakończyć naszą wyprawę – poinformował gorzowianin Paweł Poterski.
 
Przypomnijmy, młodzi podróżnicy spodziewają się potomka.
 
Swoją największą przygodę, podróż dookoła świata dużym fiatem combi, nazywanym też „kredensem”, rozpoczęli z gorzowskiego „Kwadratu” 11 października 2018 roku.
 
Ich wyprawa przebiegała przez Bałkany, Bliski Wschód, całą Azję, aż do Singapuru, a następnie przez całą Amerykę Północną. Sylwestra kończącego 2018 rok spędzili w New Dehli, następnego na dachu apartamentowca w Nowym Jorku, za każdym razem w otoczeniu rodaków.
 
Samochód nie sprawiał większych problemów aż do Kalifornii. Uszkodzeniu uległ pasek rozrządu, do remontu była cała głowica silnika. Silnik naprawili z pomocą polskich mechaników, a części ze swojego auta wysłał im nasz rodak, mieszkający w Nowym Jorku – także właściciel dużego fiata.
 
Miasto Gorzów jest oficjalnym partnerem podróżników w pokonywaniu rubieży świata. Oprócz wsparcia finansowego, pośredniczymy w bieżącym relacjonowaniu wyprawy. W zamian  Asia i Paweł  na całym świecie promują Gorzów. Na samochodzie pojawiły się logotypy związane z miastem, a w bagażniku zestaw miejskich gadżetów, do rozdania wśród mieszkańców krajów, przez które przejechali.
 
Ich wyprawę, w tym wiele zdjęć, można śledzić na specjalnie uruchomionej w tym celu stronie: https://www.polarsteps.com/dookolafiata
Źródło: Gorzow Przystan