Wojewoda Władysław Dajczak spotkał się z przedstawicielami lubuskich służb związanych z rolnictwem. 


W trakcie spotkania omówione zostały aktualne problemy oraz przebieg i stan realizacji najważniejszych zadań jednostek. Uzgodniono również wspólnie działania i ich koordynację.
 
W spotkaniu z wojewodą uczestniczyli:
 
- Dyrektor Oddziału Terenowego Krajowego Ośrodka Wsparcia Rolnictwa w Gorzowie Wielkopolskim Sebastian Pieńkowski,
 
- Wicedyrektorem Oddziału Terenowego Krajowego Ośrodka Wsparcia Rolnictwa w Gorzowie Wielkopolskim Roman Jabłoński,
 
- Dyrektor Lubuskiego Oddziału Regionalnego Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa Andrzej Rochmiński,
 
- Dyrektor Lubuskiego Ośrodka Doradztwa Rolniczego Jerzy Bielawski.Najbardziej uwielbianą przez mieszkańców przestrzeń wypoczynkową można odnaleźć na placu Nieznanego Żołnierza, zwanym popularnie "Kwadratem", który po rewitalizacji cieszy się dużą popularnością, nie tylko jako miejsce relaksu, ale również jako częsta lokalizacja wydarzeń kulturalnych i rozrywkowych. Nowoczesna forma architektoniczna jest doskonałym miejscem rekreacji dostosowanym do potrzeb dzieci, młodzieży, rodziców i seniorów.  Mnóstwo ławek ze stołami do gier, pasy zieleni, fontanny, plac zabaw i plac edukacji dla dzieci to wszystko, czego potrzeba by aktywnie wypocząć od zgiełku codzienności.
 
Będąc już na placu Nieznanego Żołnierza warto także zaczerpnąć historii ukrytej pod włazem szczeliny przeciwlotniczej, odnalezionej podczas prac rewitalizacyjnych, która oprócz tego, że wzbogaca wiedzę o historii Gorzowa w latach 1944-1945, od niedawna stała się miejską atrakcją udostępnioną do zwiedzania.  Dla zwiedzających powstała opracowana przez Muzeum Lubuskie oraz Wydział Kultury Urzędu Miasta kompleksowa informacja na temat obiektu i jego historii, którą otrzyma każdy odwiedzający. W obiekcie dostępne są także tablice informacyjne w języku polskim i niemieckim. Swoją wizytę w schronie trzeba jednak uprzednio zgłosić w Miejskim Centrum Kultury.
Źródło: Gorzow Przystan