Wojewoda Lubuski Władysław Dajczak gościł dzisiaj w Lubuskim Urzędzie Wojewódzkim Indywidualnego Mistrza Świata na Żużlu 2019.


Bartosz Zmarzlik został odznaczony Krzyżem Kawalerskim Orderu Odrodzenia Polski.
 
- To naprawdę wyjątkowa chwila, wyjątkowy moment dla województwa lubuskiego. To jest wydarzenie, które miało miejsce w historii tylko dwa razy. Teraz Mistrzem Świata zostaje zawodnik, który jest wychowankiem naszego, gorzowskiego klubu. Kiedy czytamy o Twoim dorobku, ciężko uwierzyć, że to dokonania 24- letniego mężczyzny- mówił Wojewoda Lubuski Władysław Dajczak.
 
Bartosz Zmarzlik tytuł Indywidualnego Mistrza Świata na Żużlu 2019 zdobył 5 października2019 roku. Decydujące starcie z Emilem Sajfudinowem odbyło się w półfinale turnieju Grand Prix w Toruniu. Bartosz Zmarzlik brawurowo wystartował i dowiózł zwycięstwo do mety.
 
Podczas dzisiejszych uroczystości Mistrz Świata został udekorowany przez Wojewodę Lubuskiego Władysława Dajczaka również Medalem Stulecia Odzyskania Niepodległości. Natomiast Poseł na Sejm Rp Marek Ast przekazał mu  Medal 550- lecia polskiego parlamentaryzmu.
 
Pracownicy Lubuskiego Urzędu Wojewódzki również mieli okazję do spotkania Mistrza Świata. Po oficjalnych obchodach Bartosz Zmarzlik pozował do zdjęć z urzędnikami oraz składał autografy.
Źródło: Lubuski Urząd Wojewódzki