We wtorek nad ranem do Gorzowa przyjechał pierwszy wagon tramwajowy o nazwie Twist.


 Jeszcze dziś na torowisku (na odcinku od zajezdni MZK do skrzyżowania ulic Sikorskiego z Jancarza) odbędą się pierwsze jazdy próbne, tzw. homologacyjne, które będą kontynuowane w kolejnych dniach.
 
Apelujemy do kierowców i pieszych, poruszających się w okolicy jazd testowych o zachowanie szczególnej ostrożności i stosowanie się do znaków drogowych, zwłaszcza, że tramwaj w ramach jazd próbnych miejscami będzie rozwijał prędkość powyżej 50 km/h. Jednocześnie prosimy o stosowanie się do tymczasowego oznakowania oraz poleceń służb odpowiedzialnych za kierowanie ruchem.
Przyjazd tramwaju na jazdy homologacyjne do Gorzowa jest niezwykle ważny, ponieważ będzie można dokładnie sprawdzić, jak przebudowana infrastruktura tramwajowa współgra z nowym pojazdem.
 
Do czasu uzyskania przez tramwaj świadectwa homologacji, pokonania na gorzowskich torowiskach 100 km i dokonania odbioru przez gorzowski Miejski Zakład Komunikacji, pojazd jest własnością firmy PESA Bydgoszcz.
 Po dokonaniu odbioru przez MZK zostanie zorganizowana konferencja prasowa, podczas której pojazd zostanie oficjalnie przekazany Miastu.
Źródło: Marcin Pejski/ Marta Liberkowska MZK/ Wydział Promocji i Informacji UM