We wtorek (13 listopada) wykonawca przebudowy ulicy Staszica przystąpi do frezowania starej i układania nowej nawierzchni jezdni oraz regulacji drogowej infrastruktury. Cała ulica przez około dziesięć dni będzie zamknięta.

Wykonawca robót zadeklarował, że w miarę możliwości będzie umożliwiał przejazd mieszkańcom do budynków, które nie posiadają alternatywnego dojazdu niż ulica Staszica. Zaznaczył jednak, że będą momenty, gdzie kategorycznie mieszkańcy nie będą mogli poruszać się tą ulicą (np. przy frezowaniu oraz przy układaniu masy).

Wyznaczone zostaną następujące objazdy:
 
- z ul. Fredry (od strony ul. Słowiańskiej) do ul. Marcinkowskiego przez ul. Matejki,
- z ul. Marcinkowskiego (od strony ul. Broniewskiego) do ul. Fredry również przez ul. Matejki.
 
W celu ułatwienia dojazdu do ul. Cieszkowskiego, która stanie się drogą bez przejazdu, nastąpi wprowadzenie ruchu dwukierunkowego na ul. Długosza (na odcinku od ul. Marcinkowskiego do ul. Cieszkowskiego). Na tym odcinku będzie obowiązywał obustronny zakaz zatrzymywania się pojazdów.
 
Nastąpią również zmiany w kursowaniu autobusów komunikacji miejskiej:
 
- linie 100, 124 od przystanku Matejki pojadą ul. Matejki do ul. Marcinkowskiego, dalej ul. Marcinkowskiego do pętli Os. Staszica,
- linie 101, 136 od przystanku Matejki pojadą ul. Matejki do ul. Marcinkowskiego, dalej ul. Marcinkowskiego do ul. Myśliborskiej, gdzie nastąpi powrót na stałą trasę,
- linia 137 od przystanku Długosza pojedzie ul. Fredry do ul. Matejki, dalej ul. Matejki do ul. Marcinkowskiego, następnie ul. Marcinkowskiego do ul. Myśliborskiej, gdzie od przystanku Rondo Myśliborskie nastąpi powrót na stałą trasę,
- linia 503 od przystanku Alejki pojedzie ul. Marcinkowskiego do Matejki, następnie ul. Matejki, gdzie od przystanku Matejki gdzie nastąpi powrót na stałą trasę.
 
Trasy powrotne będą przebiegały odwrotnie w stosunku do powyżej podanych tras. Na trasach objazdowych będą obowiązywały wszystkie przystanki oraz dodatkowo wyznaczony zostanie przystanek przy ul. Matejki (przed skrzyżowaniem z ul. Marcinkowskiego) Marcinkowskiego. Dla wyżej wymienionych linii zawieszone będą przystanki Fredry (nie dotyczy linii 137), Staszica, Pegaz (dotyczy linii 101, 136, 137, 503).
Źródło: Gorzów - Przystań