Druga edycja Gorzowskiego Splin Festiwalu odbywać się będzie od piątku, 19 października, w sobotę i w niedzielę, 21 października w klubie Magnetoffon, przy ul. Jagiełły 11 w Gorzowie.

Karnet 3 dniowy kosztuje 40 zł lub 50 zł, a bilet jednodniowy jest za 25 zł.

Gorzowski Splin to festiwal fundacji i środowiska klubu MagnetOffOn, inspirowany gorzowską jesienną aurą, bajkową, mroczną i magiczną. Gromadzi instrumentalne ciekawostki i nowości ze świata polskiej muzyki alternatywnej i eksperymentalnej, oraz lokalnych talentów.

Program festiwalu
Przez cały Splin można podziwiać wystawę plakatów Marta Tomczyk. Jest "Eco-logic?" to seria plakatów ekologicznych, poruszających temat niebezpiecznych dla środowiska odpadów z tworzyw sztucznych. Prace mają skłaniać odbiorcę do refleksji nad wspólnym problemem ludzkości, wprawić go w stan dyskomfortu oraz uświadomić mu, że tworzywa sztuczne NIE PASUJĄ do środowiska naturalnego, NIE SĄ częścią ekosystemu i NIE MOŻEMY zostawiać natury samej w walce z NASZYMI-ludzkimi wytworami. Wszyscy mamy swój udział w globalnym zaśmieceniu, czas wziąć za to odpowiedzialność.
 
 
Piątek, 19 października, klub Magnetoffon
21:00 Jachna / Mazurkiewicz / Buhl
23:00 Dynasonic
00:00 Kałuski DJ set

01:30 DJ spinnerR. (Berlin)

Sobota, 20 października
 
Klub SEJF
21:00 Patryk Cannon

Klub Magnetoffon
22:00 Hati
23:00 GRETA
00:00 Guccinski Selector
01:30 Król dj set
02:30 Matuszak Rave Set

Niedziela, 21 października
 
Od godz. 16:30, w klubie SEJF specjalnym gościem i świadkiem całego festiwalu będzie Maciej Gig Geming Free music stop - Maciej Geming. Maciej Geming to zakochany - zgoła nieprzytomnie - w muzyce na żywo, autor uparcie niezależny. Publicznie i oficjalnie pisze od 2013 roku, a swoje teksty publikuje głównie na autorskiej stronie internetowej free music stop. Pochłonięty i połknięty całkowicie przez scenę muzyki improwizowanej, bluesa i jazzu i ich przeróżne odmiany. Do dziś uczestniczył (jako słuchacz) w dokładnie 624 koncertach. Okazjonalnie organizator i inicjator przedsięwzięć kulturalnych, uczestnik konferencji naukowych, ostatnio aktywnie współpracujący z zespołem Gerrego Jablonskiego.
 
Klub Magnetoffon
18:30 Nie Nein Нет
19:00 Król / Rychlicki
20:00 Alameda 4 Alameda Organisation


Spleen [wym. splin], splin «stan przygnębienia, apatii i nudy wywołany poczuciem beznadziejności życia, "spleen" uosabia melancholię i inercję.​
 
 
Info. wg strony Gorzowski Splin Festiwal 2018
Źródło: Gorzów - Przystań