Kilkanaście minut po godzinie dwunastej, w czwartek 11 października z gorzowskiego „Kwadratu” Paweł i Joasia wyruszyli w świat. On – gorzowianin, ona poznanianka, prywatnie małżeństwo, podróżujące po świecie fiatem 125 p combi.

Właśnie rozpoczęli swoją największą przygodę: podróż dookoła świata.

Przy okazji będą promować Gorzów. Na samochodzie pojawiły się logotypy, wiązane z miastem, a w środku zestaw miejskich gadżetów, do rozdania wśród mieszkańców krajów, przez które będą podróżować.

Joasię i Pawła pożegnał i życzył szerokiej drogi prezydent Jacek Wójciki. - Podziwiam odwagę i odrobinę zazdroszczę. Jednocześnie mam świadomość jak ogromne jest to wyzwanie organizacyjne i finansowe - podkreślił prezydent.
 
Dlatego Miasto Gorzów wesprze podróżników finansowo. Mogą liczyć na zwrot części kosztów, poniesionych w związku z przygotowaniem wyprawy.

Podróżnicy mają do pokonania 32 tysiące kilometrów, po drodze odwiedzą 37 krajów na trzech kontynentach (Azja, Ameryka Północna i Europa). Samochód – fiat 125p combi dwukrotnie będzie się przeprawiał promem przez oceany: Spokojny i Atlantycki.

Relację z wyprawy będzie można śledzić
tutaj - na stronie internetowej, przygotowanej specjalnie na okoliczność wyprawy.
Źródło: Gorzów - Przystań