Firma Eurovia Polska S.A z Kobierzyc jako jedyna zgłosiła się do przetargu na planowany remont ulicy Kazimierza Wielkiego.

Urząd Miasta będzie analizować ofertę i możliwości budżetowe. Swoje analizy przeprowadzi też - jako partner projektu - Przedsiębiorstwo Wodociągów i Kanalizacji.
 
Inwestycja jest bardzo ważna dla miasta. Prezydent Jacek Wójcicki już wcześniej podkreślał, iż zrobi co w jego mocy, by mogła się rozpocząć jeszcze w tym roku.
 
To był już trzeci przetarg na przebudowę ulicy Kazimierza Wielkiego. Do dwóch poprzednich nikt się nie zgłosił. Teraz miasto wydłużyło termin realizacji zadania do końca sierpnia przyszłego roku.
 
Inwestycja obejmuje przebudowę prawie kilometrowego odcinka od Urzędu Stanu Cywilnego do skrzyżowania z ulicą Czarnieckiego, w tym m.in. przebudowę torowiska z wymianą szyn na odcinku od ul. Chodkiewicza do ul. Okrzei.
 
Zadanie ma rządowe dofinansowanie w kwocie ponad 5 milionów złotych. Drugie tyle chciało dołożyć miasto, ale oferta Eurovii opiewa na sumę 19 milionów i 430 tysięcy.
Źródło: Gorzów - Przystań