Miasto Gorzów, jak co roku, finansuje Program Powszechnej Nauki Pływania „Każde dziecko w Gorzowie Wielkopolskim umie pływać”.  Jest to program skierowany do wszystkich uczniów klas II i III gorzowskich szkół podstawowych.

We wrześniu 2018 roku rozpoczną się zajęcia doskonalenia nauki pływania (DNP) dla dzieci, które w bieżącym roku szkolnym realizują naukę pływania w ramach zajęć wychowania fizycznego. W związku z tym, że w roku szkolnym 2017/2018 nauką pływania są objęte, wyjątkowo, dwa roczniki dzieci (klasy II i III), przyszłoroczne doskonalenie nauki pływania będzie prowadzone dla uczniów III i IV klasy.

Zajęcia DNP będą się odbywały 3 razy w tygodniu po 45 minut, w godzinach od 16.30 do 18.45. Osoby prowadzące to nauczycielki Zespołu Szkół Mistrzostwa Sportowego, posiadające kwalifikacje trenera II klasy w pływaniu. Dzieci będą podzielone na małe, 15-osobowe grupy, co gwarantuje indywidualne podejście do każdego dziecka.
 
Ze względu na finansowanie Programu przez Miasto, zajęcia te są BEZPŁATNE!
 
Zapraszamy wszystkich rodziców do zgłaszania dzieci do udziału w zajęciach DNP poprzez wypełnienie deklaracji, która jest dostępna do pobrania na stronie internetowej szkoły: szkolasportowa.pl/dnp lub w sekretariacie ZSMS, ul. Stanisławskiego 2.
 
W razie pytań kontakt telefoniczny: 95 722 44 04.
Źródło: Gorzów - Przystań