Miejskie Centrum Kultury wraz z Teatrem im. Juliusza Osterwy zaprosiło 3 maja wszystkich gorzowian, szczególnie całe rodziny wraz z dziećmi, na piknik na Kwadracie. Akcja rusza w południe.

- Będzie wiele atrakcji dla dzieci, m.in. bezpłatna biało-czerwona wata cukrowa, będą foodtrucki, wystawa malarstwa Augustyna Jagiełło. Polski Związek Szachowy zaprosi do stolików szachowych na rozgrywki, będzie wspólne robienie kotylionów i wspólne puszczanie balonów z helem – poinformowała Hanna Błauciak, dyrektor Miejskiego Centrum Kultury.
 
Na scenie wystąpi Gorzowska Orkiestra Dęta, Grubsza Strona Rabarbaru oraz wiele zespołów tanecznych z Gorzowa.

- Razem z Miejskim Centrum Kultury chcemy przypomnieć gorzowianom, że w 1791 roku uchwalono Konstytucję. Sto lat później, o czym mało wiemy, powstała podobna konstytucja dla Europy Wojciecha Jastrzębowskiego, polskiego przyrodnika, który skonstruował 77 punktów wizji wspólnoty europejskiej. Chcieliśmy, przy okazji święta 3 Maja, pokazać i Konstytucję Jastrzębowskiego dla Europy, i Konstytucję 3 Maja – powiedział Jan Tomaszewicz, dyrektor Teatru im. Juliusza Osterwy.
 
- Aktorzy gorzowskiego teatru wraz z uczestnikami Studia Teatralnego dla dzieci i młodzieży zrobią to w zarysie historycznym. Wspólnie pobawimy się w inscenizację historyczną naszej polskiej konstytucji. Zaczynamy o godz. 14.00. Będzie można dowiedzieć się o pewnych punktach, które były wnoszone do konstytucji – dodał dyrektor Tomaszewicz.
 
- W tym roku wybraliśmy na majówkę „Kwadrat”. To nowe miejsce w przestrzeni publicznej, w weekendy często odwiedzane przez gorzowian. Budzi sympatię i ciekawość – poinformował Włodzimierz Rój, dyrektor Ośrodka Sportu i Rekreacji.
 

Impreza potrwa cały dzień, pomieścimy wszystkich, którzy tego dnia odwiedzą „Kwadrat” – zapewnił dyrektor Rój.
 
 
Emilia Cepa
Wydział Promocji i Informacji
 
Fot. Daniel Adamski
Źródło: Gorzów - Przystań