Ponad 170 prac plastycznych z 16 gorzowskich placówek oświatowych nadesłano na Miejski Konkurs Plastyczny „ Wiosenne tradycje”.

Podczas wernisażu, który odbył się 14 kwietnia w galerii „Na Mansardzie”  w Bibliotece Pedagogicznej,  22 autorów odebrało nagrody i wyróżnienia.
 
- Uwielbiam malować i na pewno jak dorosnę zostanę malarką lub architektem – mówiła 9-letnia Oliwia Seweryńska, która zdobyła jedną z nagród. – Początkowo chciałam, aby moja praca była w stylu ludowym i dlatego namalowałam bociana, ale potem dorysowałam też papugi. I zrobiło się weselej.

Organizatorem konkursu był Młodzieżowy Dom Kultury, prace oceniała komisja pod przewodnictwem Danuta Przybysz.
 
Wśród najmłodszych uczestników nagrody zdobyli: Sabina Kurczewska z Przedszkola Miejskiego nr 7, Anna Ordon z Przedszkola Miejskiego nr 13 i Amelia Machaj z MDK-u. Wyróżnienia otrzymali: Lena Perużyńska  z Przedszkola Miejskiego Integracyjnego nr 9, Alicja Rój z Przedszkola Miejskiego nr 7, Ewa Chorkawa z MDK-u, Natasza Cis z Przedszkola Niepublicznego „Chatka Kubusia Puchatka”. W drugiej kategorii wiekowej nagrody odebrali: Lena Bartłomowicz z SP nr 10, Oliwia Seweryńska z MDK-u, Nadia Zygmunt  z MDK-u. Wyróżnienia zdobyli: Wojciech Rawiec z SP 10, Julia Dudek i Lucyna Jazdowska z MDK-u. Wśród najstarszych uczestników nagrody otrzymali: Ola Ostrowska z Zespołu Szkół nr 21, Nina Bohdziewicz  i Maria Michałowicz z MDK-u, Natalia Zwolińska i Aleksandra Groblica z SP nr 14. Wyróżnienia zdobyli: Iga Podolecka  z MDK-u, Malwina Lemiszewska z  Zespołu Szkół nr 21, Ada Świerzko z SP nr 15 i Mikołaj Kokomaczyk z SP nr 14.

- Prace są wspaniałe, urzekają  kolorami, imponują pomysłowością – mówiła na wernisażu Danuta Łubińska, kierownik pracowni plastycznej MDK-u.  – Robią efekt… - … piorunujący – głośno dopowiedziała publiczność .
 
Wystawę w Galerii „Na Mansardzie” (przy ul. Łokietka 20 a) można oglądać do 7 maja.  
 
 
Hanna Ciepiela
Fot. Aleksandra Czarnecka
Źródło: Gorzów - Przystań