Jesteś w wieku 55-80 lat i palisz co najmniej 1 paczkę papierosów dziennie?


Byłeś(aś) nałogowym palaczem, ale udało Ci się rzucić palenie (w ostatnich 15 latach) bez objawów choroby nowotworowej? Ten program jest dla Ciebie. Zgłoś się na bezpłatne badania przesiewowe do Wielospecjalistycznego Szpitala Wojewódzkiego w Gorzowie. Żeby skorzystać z badań nie jest potrzebne skierowanie.
Głównym celem programu jest zmniejszenie zachorowalności i umieralności z powodu nowotworów oskrzeli i płuc, wykrycie jak największej liczby nowotworów we wczesnych postaciach oraz zmniejszenie liczby osób palących wśród mieszkańców naszego regionu.

W pakiecie badań są dwie bezpłatne konsultacje lekarskie-pulmunologiczne i bezpłatna niskodawkowa tomografia komputerowa klatki piersiowej wraz z opisem. Taki zestaw badań pozwala na wykrycie schorzenia układu oddechowego i zmian nowotworowych na bardzo wczesnym etapie, a to daje większe szanse na wyleczenie i powrót do zdrowia i pełni sił.
Konsultacje odbywają się w Wojewódzkiej Poradni Gruźlicy i Chorób Płuc przy ul. Walczaka 42. Lekarz przyjmuje w poniedziałek i piątek od godz. 11.00 do 13.00, oraz we wtorek od godz. 15.00 do 18.00. Wymagana jest wcześniejsza rejestracja.

Na konsultacje i badania można się zapisywać osobiście w Wojewódzkiej Poradni Gruźlicy i Chorób Płuc przy ul. Walczaka 42 w poniedziałek, środę, czwartek i piątek od godz. 8.00 do 13.00, we wtorek od godz. 9.00 do 18.00 lub telefonicznie od poniedziałku do piątku od godz. 8.00 do 13.00 pod numerem telefonu 95 7331 862.
Badania tomografem komputerowym są wykonywane od poniedziałku do piątku od godz. 8.00 do 17.30 w Zakładzie Diagnostyki Obrazowej i Radiologii Interwencyjnej WSzW w Gorzowie Wlkp. przy ul. Dekerta 1.
Serdecznie zapraszamy.

Program jest finansowany z budżetu Samorządu Województwa Lubuskiego

Źródło: Agnieszka Wiśniewska