Mieszkańcy ulicy Krzywoustego po kolejnym niechcianym prezencie od pseudografficiarzy wzięli sprawę w swoje ręce i postarali się o monitoring swojej kamienicy.

Kamery nagrały jak w nocy z soboty na niedzielę 09 lipca ktoś niszczy ich kamienicę. Sprawa została zgłoszona policji przez ADM. Niestety, jak piszą przedstawiciele mieszkańców, według naszego prawa jest to tylko zwykłe wykroczenie, więc sprawcy czują się bezkarni.

Policja aktualnie bada sprawę. Jak nam powiedział Maciej Kimet z zespołu prasowego KWP, problem oszpecania budynków niechlujnymi malunkami występuje w całym mieście. Najważniejsze, by szybko reagować – dodaje Kimet.
 

Mieszkańcy centrum są rozgoryczeni, bo – jak piszą – przez wspólnoty mieszkaniowe starają się przywrócić, za niemałe środki finansowe, blask swoim kamienicom. Mimo to – otoczenie za sprawą wandali wygląda jak ze slumsów. W jednym czasie remontowany jest tzw. Kwadrat za blisko 6 mln zł. a tuż obok wandale oszpecają okoliczne budynki – czytamy w mailu do naszej redakcji. Mają jednak nadzieję, że upublicznienie nagrania z monitoringu na pewno sprawi, że sprawcy już nie będą czuli się anonimowo, a może nawet uda się ich złapać. Natomiast bierne przyglądanie się jak miasto niszczą wandale jeszcze bardziej ich do tego zachęca. -Najbardziej w tym wszystkim szkoda naszych lokatorów – mówi Paweł Nowacki, kierownik ADM nr 4,
 

Policja przypomina, że jeśli koszty usunięcia niechcianego malunku są znaczne, to ich autor może przed wymiarem sprawiedliwości odpowiadać jako przestępca, któremu może grozić nawet 5 lat więzienia.

Źródło: Radio Gorzów, Anna Przybylak