Urządzając pokój dziecka, największą uwagę poświęcamy zwykle łóżku.


Wiemy, że zdrowy sen to jeden z warunków harmonijnego rozwoju i gwarancja dobrego samopoczucia na co dzień. Zdarza nam się jednak lekceważyć kwestię materaca, poprzestając na tym, który był dostarczony wraz z łóżkiem lub, co gorsza, otrzymany w „spadku” po starszym rodzeństwie czy dzieciach znajomych.
 
Tymczasem z punktu widzenia zdrowia to materac jest najważniejszym elementem wyposażenia pokoju naszej pociechy. Na jego zakupie pod żadnym pozorem nie powinniśmy więc oszczędzać. Sięgając po najtańsze modele lub egzemplarze z drugiej ręki, narażamy malucha na poważne konsekwencje. W najlepszym wypadku będzie to obniżony komfort snu i związane z tym odczuwane na co dzień dolegliwości takie jak bóle pleców czy rozdrażnienie. W gorszym może dojść do powstania wad postawy, wystąpienia reakcji alergicznych lub nawet nagłej śmierci łóżeczkowej. To na pewno wystarczający powód, by postawić na produkty najwyższej jakości.
 
Materace dziecięce Hilding. Od niemowlęcia do nastolatka
 
Wygodne i, co najważniejsze, bezpieczne materace dla najmłodszych członków rodziny znajdziemy w ofercie szwedzkiej marki Hilding. W ciągu 8 dekad obecności na rynku firma zdobyła zaufanie klientów z całego świata, których przekonała innowacyjnymi rozwiązaniami, wyjątkowym wzornictwem i najwyższym stopniem komfortu. Te cechy idą w parze z różnorodnością, która jest niezbędna do tego, by dobrać model odpowiedni dla każdego, nawet najbardziej wymagającego użytkownika. Poza standardowymi materacami, klienci znajdą też materace nawierzchniowe, które zapewnią maluchowi zdrowy sen, kiedy będzie musiał on spędzić noc na kanapie. To rozwiązanie można dokładnie poznać czytając poradnik „Materac nawierzchniowy, czyli co zrobić gdy kanapa jest niewygodna?”.
 
Dlatego szwedzcy projektanci dają swoim klientom możliwość wyboru materaca idealnie dopasowanego do potrzeb ich dziecka. W katalogu marki dostępne są modele o różnym stopniu twardości, adresowane do rodziców zarówno niemowląt, jak i dzieci w wieku szkolnym czy nastolatków. Produkty dla najmłodszych to przede wszystkim materace piankowe, bo sprężynowe (o których więcej można przeczytać w artykule „Czym jest materac sprężynowy? Jak dobrać optymalny materac sprężynowy dla siebie?”) nie zapewniają odpowiedniego wsparcia dla lekkiego jeszcze ciała.
 
Materace dla dzieci Hilding. Technologia dla zdrowego snu
 
By zapewnić najmłodszym użytkownikom najlepsze warunki, Szwedzi sięgają po innowacyjne rozwiązania.
 
- pianka lateksowa – nie tylko zapewnia doskonałe wsparcie dla wszystkich części ciała, ale też ma właściwości hipoalergiczne. Wyróżnia się wysoką przewiewnością, dzięki czemu w środku materaca nie rozwijają się szkodliwe roztocze, bakterie i pleśnie;
 
- pianka wysokoelastyczna (w tym autorskie rozwiązanie Hilding: Velvet Touch) – podwyższona względem zwykłych pianek poluretanowych elastyczność zapewnia optymalne podparcie ciała oraz wytrzymałość materaca. Pianka jest też przewiewna, dzięki czemu świetnie odprowadza ciepło i wilgoć, chroniąc dziecko przed kontaktem z chorobotwórczymi drobnoustrojami;
 
- specjalne pokrowce – materace dziecięce Hilding dostępne są ze ściąganymi pokrowcami, które można wyprać w pralce. Pokrowiec Lotus został ponadto wykonany z tkaniny odpornej na wilgoć i substancje oleiste. Zabrudzenia można usunąć więc zwykłą szmatką.
 
Z ofertą Hilding dla dzieci można zapoznać się w sklepie sennamaterace.pl. Założona w 1939r. w Szwecji firma Hilding Anders jest wiodącym producentem materacy na rynku. Obecna na Polskim rynku od 2001 roku firma podbiła serca Polaków wysoką jakością I skandynawskim stylem. W swoim portfelu firma posiada marki takie jak Hilding, Curem, Jansen, Bedding oraz Carpe Diem. Poza własną produkcją Hilding tworzy również materace dla marek takich jak Agata, Amazon BRW, Sleepmed i wiele innych
Źródło: artykuł sponsorowany - sennamaterace.pl/