Pandemia koronawirusa wstrząsnęła branżą turystyczną – od połowy marca wszelkie połączenia lotnicze z i do Polski zostały wstrzymane, a turyści spragnieni wakacyjnych wojaży muszą uzbroić się w cierpliwość. 


W pierwszym etapie przywracania ruchu lotniczego planowane jest wznowienie połączeń krajowych, a w kolejnych otwierane będą bardziej odległe destynacje. Wielu przewoźników planuje już jednak wznowienie połączeń z Polski na trasach europejskich i międzykontynentalnych. Czy warto zaplanować urlop zimą 2020 lub wiosną 2021? Na jakie kierunki można już kupić bilety?
 
Cypr z Krakowa
Chociaż obecnie wszystkie loty zostały odwołane, to linie lotnicze już pracują nad ponownym uruchomieniem połączeń. Najbezpieczniejszym terminem wydaje się przełom 2020/2021. Węgierskie tanie linie lotnicze oferują pasażerom loty na Cypr z Krakowa-Balic. Najtańsze połączenie do Larnaki można znaleźć w okolicach 20 grudnia 2020. Na miejscu na turystów czeka wiele atrakcji – między innymi zwiedzanie Cerkwi św. Łazarza z IX wieku lub tureckiego fortu z XVII wieku. Miłośnicy aktywnego wypoczynku, poza spędzaniem czasu nad morzem, będą mogli skorzystać z wyciągów narciarskich.
 
Grecja z Katowic
Mieszkańcy południowej Polski mogą też skorzystać z innej propozycji – na początku lutego 2021 linie lotnicze oferują także tanie loty do Aten z Katowic. W lutym w Grecji panują przyjemne temperatury – ok. 13-14 stopni Celsjusza. Na miejscu można eksplorować zabytki Akropolu, zwiedzać bizantyjskie kościoły i muzea.
 
Madryt z Warszawy
Turystom chcącym zwiedzić Hiszpanię linie lotnicze proponują atrakcyjną cenowo wycieczkę do Madrytu w styczniu 2021. Loty odbywają się z lotniska Chopina w Warszawie. Madryt to nie tylko słynne Muzeum Prado i stadion Santiago Bernabéu. W stolicy Hiszpanii warto zwiedzić także piękne skwery i parki, ogród zoologiczny oraz spróbować specjałów madryckiej kuchni.  
 
Malediwy z Krakowa
W sezonie zimowym 2020/2021 można też wybrać bardziej egzotyczne kierunki i polecieć na Malediwy. Austriackie linie lotnicze oferują atrakcyjne cenowo loty z Krakowa. Oferta obowiązuje od grudnia do lutego i obejmuje nie tylko okres świąteczny, ale także czas ferii zimowych dla szkół z województwa małopolskiego. Urlop na Malediwach to gwarancja idealnej pogody i niezapomnianych przeżyć.
 
O czym należy pamiętać rezerwując wakacje?
Planujesz już urlop w sezonie 2020-2021? Jeśli chcesz dotrzeć na lotnisko własnym samochodem, wraz z zakupem biletu lotniczego rozważ rezerwację miejsca parkingowego w pobliżu lotniska. Monitorowane i dozorowane parkingi gwarantują maksymalne bezpieczeństwo oraz komfort podróżnych. Przy lotnisku w podkrakowskich Balicach działa między innymi Panda Parking. Obiekt dysponuje 450 miejscami na utwardzonym terenie, zapewnia również całodobowy transfer z i na lotnisko. Rezerwacji miejsca parkingowego można dokonać bez wychodzenia z domu – na stronie internetowej https://pandaparking.pl/.
Źródło: artykuł sponsorowany - pandaparking.pl/